sobota - 18. mája, 2024
, Mesto Martin je na rozsudok súdu v kauze Martinských holí pripravené. V prípade prehry zaplatí!

Mesto Martin je na rozsudok súdu v kauze Martinských holí pripravené. V prípade prehry zaplatí!

MARTIN, 20. januára – Vedenie mesta Martin na dnešnom zastupiteľstve odhlasovalo postup v prípade prehry súdneho sporu v kauze Martinských holí. V prípade neúspechu na Ústavnom súde mesto pohľadávku uhradí z vlastných zdrojov.

„Tým, že exekútor robí na mesto a jeho občanov psychologický tlak, dal do dražby národnú kultúrnu pamiatku a vyhlásil dražbu, hoci by mal robiť len zabezpečovacie úkony, chceme byť pripravení. Po rozhodnutí Ústavného súdu by trvalo minimálne tri dni, kým by zasadlo mestské zastupiteľstvo a keďže nechceme strácať ani hodinu, schválili sme dnes postup mesta v prípade že budeme úspešní aj neúspešní,“ prezradil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

„Potrebujeme ukázať druhej strane, že budeme rešpektovať rozhodnutie Ústavného súdu, čo bude aj dôkazom toho, aby nerobili veci, ktoré sú nad rámec ich právomocí, ako napríklad predaj národnej kultúrnej pamiatky. Jednoducho, ak prehráme, tak to zaplatíme. Máme na to platné uznesenie. Samozrejme, že to nezaplatíme v ten deň, pretože tam musia prebehnúť určité administratívne úkony, ale bude to do niekoľkých dní.“

Podľa primátora sú k dispozícii prebytočné financie z rozpočtu z minulého roka i schválený úver vo výške 6 miliónov eur. Forma vyplatenia požadovanej sumy sa však bude riešiť až v prípade prehry na Ústavnom súde. „Samozrejme, nádej umiera posledná, stále veríme, že bude platiť tá časť uznesenia, ktorá bola schválená v prípade výhry. Po rozhodnutí budeme pokračovať v ďalších právnych krokoch, pretože aj v prípade, že by sme prehrali, to pre mesto určite nekončí tým, že zaplatíme, ale určite budeme hájiť naše práva,“ dodáva primátor.

Ilustračné foto: redakcia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *