pondelok - 27. mája, 2024
, Mesto Ružomberok počas víkendu otvorí dve nové mobilné odberové miesta
Foto: FB/Jaro Naď - minister obrany SR

Mesto Ružomberok počas víkendu otvorí dve nové mobilné odberové miesta

Obyvatelia najväčších sídlisk Klačno a Baničné budú môcť byť testovaní antigénovými testami priamo vo svojom obvode. Vyplýva to zo záverov krízového vedenia mesta, ktoré sa na tom jednohlasne zhodlo počas prvého marcového týždňa.

Mobilné odberové miesto na Klačne bude otvorené v sobotu v čase od 08:00 do 18:00 v Základnej škole Klačno a mobilné odberové miesto v Baničnom bude otvorené v sobotu v čase od 08:00 do 18:00 v Základnej škole Sládkovičova. Na testovanie v odberových miestach nebude nutné sa objednať.

Nové odberové miesta sa počas víkendu pridajú ku šiestim odberovým miestam, ktoré testujú počas pracovných aj víkendových dní v meste Ružomberok. Prvý marcový víkend bude v Ružomberku realizované antigénové testovanie na ôsmych miestach.

Od pondelka 8. marca 2021 je okres Ružomberok zaradený podľa Covid automatu do IV. stupňa varovania, tzv. čierny okres. Pre občanov okresu to znamená povinnosť nosiť FFP2 respirátor aj v interiéri. Ďalej platí zákaz vychádzania, upravený je spôsob vyučovania v školách, zakázané sú hromadné podujatia, oslavy, večierky, svadby, kary, konzumácia alkoholu na verejnosti, návštevy v nemocniciach a DSS, profesionálny šport, väčšina rekreačného športu, lyžiarske strediská, fitnes, wellness, kúpanie v umelých vodných plochách, zatvorené sú múzeá, galérie, knižnice a ubytovacie zariadenia. Obchody, služby a nákupné centrá môžu ponúkať len základné tovary, reštaurácie ostávajú zatvorené až na okienkový výdaj v donášku a vo firmách je prikázaný home office pre každého, komu to charakter práce dovolí. Obrady (sobáš, krst, pohreb a pod.) môžu byť organizované len pri maximálne 6 účastníkoch (okrem pohrebu). Platnosť antigénového testu je 7 dní.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …