štvrtok - 22. februára, 2024
, Mesto Žilina pozýva na Žilinské kultúrne leto 2015

Mesto Žilina pozýva na Žilinské kultúrne leto 2015

Mesto Žilina aj v tomto roku pripravilo pre Žilinčanov a návštevníkov mesta bohaté kultúrne leto, ktoré sa bude niesť v duchu spevu, dobrej muziky a tanca. Takmer všetky akcie budú prebiehať na Mariánskom námestí, na Námestí Andreja Hlinku a v Sade SNP.

Žilinské kultúrne leto odštartuje Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča, ktorý bude premietať výherné filmy 3. a 4. júla na Námestí Andreja Hlinku. V dňoch od 13. do 17. júla budú na Mariánskom námestí prebiehať Tvorivé remeselné dielne, na ktorých umeleckí remeselníci predstavia prácu so šúpolím, drevom, voskom a cínom. Bažant Kinematograf bude prebiehať v dňoch od 24. do 28. júla na Mariánskom námestí.

Dňa 1. augusta je pre Žilinčanov pripravený Skvelý Fest, Pohár silných mužov bude prebiehať 7. augusta na Námestí Andreja Hlinku a rovnako v ten deň sa uskutoční aj Deň európskej kultúry na Mariánskom námestí. Tradičný Pony express zavíta do Žiliny 22. augusta. Mariánske námestie sa aj tento rok 14. augusta vráti do minulosti na Stredovekom dni a Záverečná ukončí študentom letné prázdniny 28. augusta.

V septembri si budú Žilinčania môcť zahrať futbal na turnaji Sever proti Juhu, ktorý sa uskutoční od 2. do 4. septembra na Námestí Andreja Hlinku. Rovnako nebude chýbať ani Primátorský deň, ktorý sa uskutoční 2. októbra. Súčasťou Žilinského kultúrneho leta 2015 budú tradičné Žilinské dni zdravia (17.-18.9.) a Festival seniorov (25.9.). Počas celého Žilinského kultúrneho leta budú v Sade SNP prebiehať hudobné stredy a tiež letné kiná, ktoré sa budú konať tradične na Námestí Andreja Hlinku a na Stanici Žilina-Záriečie.

 Všetky ďalšie informácie o Žilinskom kultúrnom lete 2015 nájdete na kulturneleto.eu a tiež na zilina.sk.

, Mesto Žilina pozýva na Žilinské kultúrne leto 2015

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *