štvrtok - 25. júla, 2024
, Mesto Žilina zabezpečuje nákupy pre ľudí, ktorí sú v karanténe
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Žilina zabezpečuje nákupy pre ľudí, ktorí sú v karanténe

Mesto Žilina bude od stredy 24. marca zabezpečovať nákup potravín a drogérie pre ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na koronavírus a musia dodržiavať karanténu. Ľudia v karanténe si môžu túto službu objednať na telefónnej linke 0908 304 916 v pracovných dňoch od 13.00 do 15.00 hod. Nákup a doručovanie potravín nebude radnica prevádzkovať počas nastávajúcich veľkonočných sviatkov od 1. do 5. apríla (vrátane). Posledný rozvoz pred sviatkami je naplánovaný na 1. apríla. Po sviatkoch si budú môcť ľudia v karanténe objednať službu zas 6. apríla, rozvoz sa uskutoční 7. apríla.

V súvislosti s aktuálne platnými preventívnymi nariadeniami, podľa ktorých už pozitívne testované osoby nemajú možnosť opustiť domácu karanténu za účelom nákupu potravín či drogérie, sa Mestský úrad v Žiline rozhodol pomôcť ľuďom v povinnej karanténe. Nákup potravín a drogérie budú zabezpečovať zamestnanci mestského úradu. Nákup sa bude doručovať vždy v nasledujúci deň od objednania medzi 10.00 až 12.00 hod. Volajúcich sa pri objednaní budú pýtať na meno, adresu, číslo domu, bytu či poschodie. Potrebné bude oznámiť aj to, odkedy je žiadateľ pozitívny na COVID-19 a na ktorom odbernom mieste mu vykonali test.

Výber konkrétnych značiek výrobkov bude na zvážení nakupujúcich zamestnancov mestského úradu. Za nákup sa bude platiť až po doručení na základe pokladničného dokladu a len v hotovosti. Mestský úrad v Žiline v tejto súvislosti upozorňuje, že peniaze jeho zamestnanci nebudú brať dopredu. Zamestnanci mestského úradu sa pri doručovaní nákupu preukážu služobným preukazom. Náklady na dopravu hradí mesto, záujemca o službu platí len cenu nákupu.

Samospráva žiada občanov, aby túto službu využívali len ľudia, ktorí sa nachádzajú v karanténe a nákup nevyhnutných surovín či drogérie im nemá kto zabezpečiť.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …