sobota - 20. júla, 2024
, Mesto Žilina zrevitalizuje ďalší vnútroblok
Foto/Zdroj: Mesto Žilina

Mesto Žilina zrevitalizuje ďalší vnútroblok

Mesto Žilina plánuje v najbližších mesiacoch na žilinskom sídlisku Hliny zrevitalizovať ďalší vnútroblok. Tentokrát to bude v časti Hliny VIII medzi ulicami Surovova, Komenského a Lichardova. Pre obyvateľov tak vznikne nová multifunkčná plocha určená pre oddych, zábavu i rôzne športové aktivity.

Názory obyvateľov sú pre vedenie mesta dôležité. Žilinská radnica sa preto rozhodla pri návrhu projektu vziať ako inšpiráciu aj predstavy občanov. Od 27. augusta do 9. septembra sa bude realizovať dotazníkový prieskum, v ktorom budú môcť obyvatelia tejto mestskej časti vyjadriť svoj názor k revitalizácií. Prieskum sa skladá z 10 otázok a je anonymný. Tlačená verzia dotazníka sa bude distribuovať priamo do domácností ulíc spadajúcich do vnútrobloku Hliny VIII. Vyplnený dotazník môžu občania odovzdať do 9. septembrana zbernom mieste v Základnej školeLichardova alebo na Mestskom úrade v Žiline (odbor tlačový a zahraničných vecí). On-line verzia dotazníka je prístupná od dnes (27. 8.) do 9. 9. 2019 na nasledujúcom odkaze.

„Každý jeden projekt obnovy verejného priestoru chceme konzultovať  s verejnosťou. Naším cieľom je, aby sa dotknutí obyvatelia s projektom vžili a aby sme priamo od nich počuli, čo vo svojom okolí potrebujú a čo im naopak možno prekáža,“ vysvetlil žilinský primátor.

Žilinčania môžu svojimi postrehmi a názormiovplyvniť revitalizáciu tejto lokality. Či už je to väčší počet lavičiek, nové športovisko či detské ihrisko. Pri príprave projektu bude samospráva vo veľkej miere prihliadať na podnety občanov, aby mali vo svojom okolí práve to čo potrebujú.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …