piatok - 1. marca, 2024
, Mestský úrad v Žiline bude pre verejnosť uzatvorený do piatka 22. januára
foto: zilina.sk

Mestský úrad v Žiline bude pre verejnosť uzatvorený do piatka 22. januára

Mestský úrad v Žiline bude pre verejnosť uzatvorený do piatka 22. januára. Dôvodom na obmedzenie jeho činnosti sú nové preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu spojené so zákazom vychádzania, ktoré platia od začiatku nového roka. V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa mestský úrad opäť otvorí 25. januára. O opätovnom sprístupnení služieb bude mesto informovať.

Napriek uzatvoreniu úradu pre verejnosť, môžu občania pri riešení svojich záležitostí využívať elektronickú komunikáciu s konkrétnymi odbormi či zamestnancami (telefonické a e-mailové kontakty na zamestnancov sú prílohou tlačovej správy). Aktuálne informácie Žilinčania nájdu aj na internetovej stránke mesta, na osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.skmestskej facebookovej stránke.

Do nového roka sme vstúpili so sprísnenými protipandemickými opatreniami, ktoré umocňuje zákaz vychádzania. Situácia nie je jednoduchá. Mnohé nemocnice hlásia kritický stav, mnohí zdravotníci sú na pokraji síl a počet infikovaných pribúda. Uvedomujem si, že máme za sebou ťažký rok poznačený koronavírusom, no ukazuje sa, že náš boj nekončí. Prosím preto opäť všetkých Žilinčanov o zodpovedný prístup. Len dodržiavaním preventívnych opatrení môžeme riziko nákazy znížiť a ochrániť seba i svojich blízkych. Verím, že to spoločne zvládneme,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne.

Od pondelka 11. januára sú k dispozícii zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinova 14. Pre seniorov je od 11. januára prístupný aj Denný stacionár na Námestí J. Borodáča a jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. Zároveň bude poskytovaná aj donáška stravy do domácností. Prerušená do 24. januára je činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím

Od pondelka 11. januára budú k dispozícii aj materské školy v Žiline pre deti zamestnancov v kritickej infraštruktúre, v prvej línii alebo tých, ktorých povaha práce neumožňuje pracovať z domu a musia dochádzať do zamestnania. Otvorenie prvého stupňa základných škôl v Žiline je plánované v zmysle usmernenia ministerstva školstva od 18. januára, po testovaní zákonných zástupcov a zamestnancov škôl. Od rovnakého dátumu je plánované aj otvorenie všetkých materských škôl, po pretestovaní ich zamestnancov. Žiaci druhého stupňa základných škôl budú pokračovať vo vzdelávaní dištančne až od 25. januára.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …