sobota - 23. septembra, 2023
, Mestský úrad v Žiline je pre verejnosť zatvorený
Foto: zilina.sk

Mestský úrad v Žiline je pre verejnosť zatvorený

Mestský úrad v Žiline bude od utorka 3. novembra do odvolania naďalej zatvorený pre verejnosť. Dostupné nebudú ani služby klientskeho centra v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 v Žiline. Napriek tomu, že mestský bude úrad pre verejnosť uzatvorený, služby občanom naďalej poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov alebo telefonicky. 

Kontaktné telefónne čísla a e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke, či v mobilnej aplikácii „Žilina“.

Pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v klientskom centre v budove Europalace (Vysokoškolákov 33B)na žilinskom sídlisku Vlčince budú od 3. novembra otvorené v bežnom režime, podľa otváracích hodín určených Ministerstvom vnútra SR.

V utorok 3. novembra budú znovuotvorené jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. Poskytovaná bude aj donáška stravy do domácnosti zdravotne znevýhodnených.

Otvorené budú opäť aj materské škôlky a tiež zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinova 14.

Od utorka 3. novembra mesto opätovne sprístupní denný stacionár na Námestí J. Borodáča.

Bezo zmeny funguje Komunitné centrum Bratislavská a poskytovaná aj naďalej bude opatrovateľská služba, za dodržania prísnych hygienicko – epidemiologických opatrení.

Do 15. novembra je prerušená činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …