pondelok - 22. apríla, 2024
, Milovanie v malinách? Umelci spojili sily a vznikla letná novinka
Foto: Aneta Jodar

Milovanie v malinách? Umelci spojili sily a vznikla letná novinka

Producent Martin Kavulič a kapela Instinct vydávajú chytľavý letný singel aj s videoklipom Slovensko, leto a tma. Autorom hudby je Martin Kavulič, ktorý je známy ako producent a autor piesni speváčky Kristíny. Pod text sa podpísal známy slovenský textár Kamil Peteraj.

Martin pracoval na piesni s chlapcami z kapely Instinct už od minulého roka a nezastavila ich ani karanténa. “Prvé demo piesne nám Martin poslal ešte na jeseň, párkrát sme si ju zahrali na skúške a hneď sa nám zapáčila. Odlišuje sa trochu od našich piesni, čo je len dobré, lebo to ešte viac oživí naše koncerty” hovorí gitarista kapely Instinct Miro.

Martin a chalani sa prvýkrát stretli v štúdiu tesne pred zatvorením hraníc vo februári, kde stihli nahrať spevy a Martin mohol ďalej pracovať na piesni vo svojom štúdiu. V júni bola pieseň hotová. “Pieseň Slovensko leto a tma je ľahká tanečná a rytmická pieseň, ktorá na mňa v tomto prázdninovom období pôsobí ako výborný impluz na letnú náladu.. Lukášov spevácky prejav vystihuje atmosféru, melódiu a text piesne,” hovorí Martin Kavulič.

Svieži letný videoklip vznikol v réžii Martina Mika a v produkcii Illuminate XXXX Production. “Natáčanie klipu bola pre nás niečo nové nakoľko sme eště nemali možnosť točit s vačším teamom produkcie, ako bolo v tomto prípade. Samotný klip aj scénár sme ladili trošku na rýchlo, ale verím, že výsledok stojí za to a vizuálne sme sa posunuli ako kapela opäť ďalej. V samotný natáčací deň bolo extrémne horúco, čo trošku sťažovalo natáčanie, rozhodne to však bolo lepšie, ako keby malo pršať. Takto to aspoň pridalo na výsledku, kedže sa jedná o letný song”, dopĺňa spevák Lukáš.

Martin Kavulič sa pohybuje na hudobnej scéne ako producent a autor už vyše 20 rokov, Pri tvorbe a produkcii piesní rád používa tradičné slovanské prvky a hudobné nástroje, ktoré oživia súčasný pop. Martin dlhodobo spolupracuje s textárom Kamilom Peterajom na tvorbe piesní speváčky Kristíny. Jej Youtube kanály dosahujú celkovo vyše 200 mil. videní. Medzi najúspešnejšie piesne patria Horehronie, Ta ne, Jabĺčko, Pri Oltári, Navždy.

, Milovanie v malinách? Umelci spojili sily a vznikla letná novinka

Kapelu Instinct tvoria dvaja Slováci, spevák Lukáš Ciho a gitarista Miro Maršík a dvaja Česi, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka. Kapela vzinkla v Prahe pred 9 rokmi a dnes ju môžete poznať nielen zo slovenských rádií, ale aj z mnohých koncertov. Medzi jej najznámejšie piesne patria Na život a na smrť, Praha, či úspešný cover skupiny Elán Zlodej slnečníc.

Zdroj: Lukáš Ciho

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …