utorok - 23. júla, 2024
, Minister školstva Branislav Gröhling navštívil obidve základné školy v Liptovskom Hrádku
Fot: Mesto Liptovský Hrádok

Minister školstva Branislav Gröhling navštívil obidve základné školy v Liptovskom Hrádku

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling navštívil obidve základné školy v Liptovskom Hrádku. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

V Základnej škole s materskou školou na Hradnej ulici ministra privítal jej riaditeľ Marián Žiška, v priestoroch Základnej školy s materskou školou na Ul. J. D. Matejovie jej riaditeľka Ľubica Kertesz. Branislava Gröhlinga na obidvoch školách sprevádzal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger a vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Martina Harichová.

Minister navštívil niekoľko tried a pozrel si priebeh vyučovania. Zaujímal sa aj o stav školských kuchýň. V Základnej škole s materskou školou na Ul. J. D. Matejovie symbolicky prestrihol pásku na čitárni Bublifuk. Pozrel si aj Športové komunitné centrum.

„V ostatných týždňoch cestujeme po Slovensku a navštevujeme malé i veľké školy, ktoré majú rôznych zriaďovateľov. Chceme sa zoznámiť so situáciou a prioritne porozprávať s učiteľmi a zamestnancami škôl ako zvládli situáciu, ktorú máme za sebou. Zaujíma nás, na akej úrovni vedomostí sa nachádzajú žiaci, akým spôsobom prebieha výučba. Zo všetkých strán počúvame iba pozitíva, všetci sa samozrejme tešili do škôl,“ informoval Branislav Gröhling, ktorý doplnil, že skôr sa zameriavajú na september a očkovanie, či už učiteľov alebo zamestnancov škôl cez stabilné miesta alebo výjazdové autobusy.

„Na druhej strane sú to všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré chystáme od septembra. Špeciálne sa budeme venovať téme očkovania detí od 12 rokov, ktoré by malo byť povolené v najbližších dňoch. Budeme vysvetľovať, že je to dôležité na to, aby sme v septembri mali bezpečné prostredie v školách,“ uviedol minister.

Branislav Tréger ocenil, že minister školstva sa so situáciou zoznamuje priamo v školách. „V Liptovskom Hrádku sa nemáme za čo hanbiť. Školy máme na vysokej úrovni, čo aj skonštatoval pán minister. Popritom sme hovorili o problémoch, ktoré nás znepokojujú na jednej i druhej škole,“ uviedol a poďakoval všetkým, ktorí pomáhali zvládnuť pandemickú situáciu na školách. „Moje poďakovanie patrí za výchovu a vzdelávanie aj všetkým pedagogickým i nepedagogickým pracovníkom na školách.“

Podľa primátora Liptovského Hrádku je veľmi dôležité, že školy sa už plošne zatvárať nebudú. Deklaroval to aj minister. „Hovorili sme aj o viacerých problémoch v školstve – o kapitálových výdavkoch, ktoré sú dôležité na rekonštrukcie, väčšinou ide o strechy či palivové základne. Diskutovali sme aj o personálnych problémoch. Dotkli sme sa aj problematiky asistentov učiteľov, v tejto oblasti pociťujeme veľký deficit. Venovali sme sa aj výchovno-vzdelávacím cieľom a metodike vyučovania. Digitálna doba, do ktorej vstupujeme, by mala deti pripraviť na úplne inú situáciu v praxi.“

V rámci svojho programu v Liptovskom Hrádku v pondelok 7. júna 2021 Branislav Gröhling navštívil aj Súkromné tanečné konzervatórium na Hradnej ulici.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …