sobota - 22. júna, 2024
, Miro Žbirka pokrstil Double Album a chystá symfonické koncerty aj oslavu štyridsiatky na scéne

Miro Žbirka pokrstil Double Album a chystá symfonické koncerty aj oslavu štyridsiatky na scéne

Nový Double Album Miro Žbirka úspešne uviedol do života so špeciálnymi hosťami textárom Peteom Brownom a producentom Robom Cassom na exkluzívnych jesenných koncertoch v Bratislave, Prahe, Hradci Králové a Brne. Na koncerte v Bratislave s divákmi spevák zároveň oslávil narodeniny.

Po chvíľke oddychu sa už intenzívne pripravuje na vianočné koncerty Symphonic Tour 2018 v Žiline a Košiciach. Na nich sa predstaví so svojou skupinou, symfonickým orchestrom, dirigentom Adriánom Kokošom a hosťom, speváčkou Katarínou Knechtovou, s ktorou premiérovo naživo predstavia ich aktuálny spoločný duet Skúška snov. Videoklip k nemu za mesiac prekročil v sledovanosti trištvrte miliónovú hranicu.

Okrem príprav na symfonické turné sa Miro Žbirka priebežne venuje aj programu jediných dvoch veľkých koncertov, ktoré budú na budúci rok v decembri v Prahe a Bratislave. V našom hlavnom meste aj spolu s uznávanými anglickými a americkými muzikantmi, s ktorými nahrával Double Album a ďalšími exkluzívnymi domácimi a zahraničnými hosťami zahrá naživo novinky a veľké hity svojej úspešnej štyridsaťročnej sólovej hudobnej kariéry. Vstupenky na výpravnú hudobnú oslavu sú už v predaji.

Nový Double Album vyšiel 5.10.2018 na 2CD a 2LP. Na obale ho svojim umeleckým dielom ozdobila známa česká výtvarníčka Míla Fürstová. Slovensko-anglický dvojalbum vznikol v legendárnom štúdiu č.3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary).

Zdroj: Rado Mešša

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …