piatok - 24. mája, 2024

Miro Žbirka predstavuje nový singel so svetovou hudobnou legendou!

Nový singel Mira Žbirku Voľný deň otvára slovenskú časť albumu MIRO, ktorý vznikol v londýnskom štúdiu Abbey Road. Na ňom Miro Žbirka spolupracoval s mnohými hudobnými legendami. Sólo na klávesy v skladbe Voľný deň zahral legendárny klávesák Manfred Mann, interpret mnohých svetových hitov (Do Wah Diddy Diddy, Pretty Flamingo, Mighty Quinn, Blinded By The Light a mnohých ďalších). S touto hudobnou legendou je spojená aj zaujímavá spomienka, ktorú opísal v knihe Miro Žbirka – Zblízka.

“Ako mladého chlapca ma mama nepustila na historický bratislavský koncert skupiny Manfred Mann, ktorý rozohnali policajti. A potom, po rokoch, prišiel producent Rob Cass a povedal mi, len tak medzi rečou, že Manfred Mann bude hrať na mojom albume. Najprv som si myslel, že je to jeden z jeho vtípkov, ale myslel to vážne.  Veľmi ma tým prekvapil a potešil.”  Kruh sa tak symbolicky uzavrel a Miro so svojou obľúbenou legendou skutočne spolupracoval a na stretnutí po jeho pražskom koncerte vznikla aj ich spoločná fotka. Video k piesni Voľný deň režíroval syn Mira Žbirku, David, ktorý študuje film na londýnskej filmovej fakulte. Inšpiroval sa v súčasnosti veľmi populárnou retro vlnou a do klipu zostrihal na dotvorenie atmosféry archívne zábery z BBC. „Text k skladbe Voľný deň vznikal v čase, keď som toho mal hrozne veľa a túžil som vypnúť. Predstavoval som si, chlapíka, ktorý je veľkom strese a túži pred tým všetkým uniknúť. Myslím, že tým prechádzame všetci a aj Davidovi sa to podarilo v klipe vystihnúť, “ povedal o skladbe a klipe Miro Žbirka.

Okrem uvádzania nového singla Miro Žbirka pokračuje aj v prípravách na veľké  VIANOČNÉ SYMPHONIC TOUR 2017. Na koncertoch turné bude Mira okrem jeho kapely sprevádzať aj symfonický orchester pod vedením  jeho „domovského“ dirigenta Adriána Kokoša, s ktorým úspešne absolvovali aj všetky predchádzajúce symfonické koncerty.  Spoločne zahrajú veľké hity v symfonickom spracovaní a zaspievajú aj miestne detské spevácke zbory. Exkluzívnym hosťom turné bude medzinárodne uznávaný český husľový virtuóz Jaroslav Svěcený.  Turné, ktoré  je splnením prianí fanúšikov,  ukončí špeciálny koncert na prestížnom Medzinárodnom hudobnom festivale České doteky hudby, 19. 12. 2017 v Kongresovom centre Paláca kultury v Prahe.

Termíny turné :

  1. 12. 2017        Brno, DRFG Aréna
  2. 12. 2017        Plzeň, Home Monitoring Aréna
  3. 12. 2017        Bratislava, Aréna O. Nepelu
  4. 12. 2017        Pardubice, Tipsport Aréna

Zdroj: Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *