sobota - 15. júna, 2024
, Kultúra na kopci: Ženy o ženách

Kultúra na kopci: Ženy o ženách

Aké ženy naozaj sú, zistíte vo štvrtok 6. apríla o 17:00 v sídelnej budove Slovenskej národnej knižnice počas veselého i vážneho rozhovoru so spisovateľkou Veronikou Šikulovou, hudobníčkou Kamilou Šimonovou a literárnou kritičkou Ivicou Ruttkayovou. 

Martinčania si v sídelnej budove na Hostihore budú môcť tento rok vychutnať tri podujatia, ktoré im Slovenská národná knižnica pripravila v rámci série Kultúra na kopci. Pre všetky podujatia by mala byť spoločným vodítkom „kniha“ a príjemne strávené popoludnie či podvečer. Ženy o ženách je prvé podujatie zo série Kultúra na kopci. Tri ženy s rôznymi povolaniami a rôznymi osudmi. Každá z nich je iná. Zároveň sú matkami, partnerkami a pracujúcimi bytosťami. Ako sa vyrovnávajú s tým, že sú v niekoľkých životných úlohách súčasne?

Veronika Šikulová – autorka, ktorá debutovala v roku 1997. V roku 2002 vydala súbor krátkych próz Mesačná dúha (2002). Podobný žáner má jej dielo Domček jedným ťahom (2009). Rodinným témam sa venuje v knihe Miesta v sieti (2011), ktorá zachytáva osudy troch generácií žien z jednej slovensko-maďarskej rodiny.

Ivica Ruttkayová – pracuje ako redaktorka Slovenského rozhlasu, prevažne vo vysielaní rádia Devín. Tvorí najmä kultúrnu a umeleckú publicistiku. Píše poéziu, prózu, rozhlasové dramatické texty a recenzie. Za novinársku a dramatickú tvorbu získala viaceré ocenenia a jej meno má skvelý ohlas medzi literátmi i kritikmi.

Kamila Šimonová – hudobníčka a interprétka vlastnej hudby. Jej klavírne koncerty sú skutočným zážitkom pre skalných fanúšikov ale aj „náhodných“ návštevníkov. Okrem koncertov je častým hudobným hosťom vernisáží a podujatí, ktoré hľadajú profesionála na dotvorenie komornej atmosféry. Keď mala Kamila sedem rokov, odohrala na koncerte svoju prvú vlastnú klavírnu skladbu.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke Slovenskej národnej knižnice.

, Kultúra na kopci: Ženy o ženách

zdroj: snk.sk

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *