nedeľa - 14. júla, 2024
, VIDEO: Miro Žbirka vydáva singel, chystá aj album
Foto: Youtube/MiroZbirkaVEVO

VIDEO: Miro Žbirka vydáva singel, chystá aj album

Dievča (na lásku nie je čas) je názov prvého singla z pripravovaného nového albumu  Mira Žbirku. Nahráva ho v legendárnom londýnskom štúdiu č.3 na Abbey Road.

Zostavu hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), ktorých si požičal od Paula McCartneyho, doplnili stáli spolupracovníci gitarista Pears McIntyre a producent Rob Cass. Spoločne sa podieľajú na výsledku všetkých nahrávok, ktoré výjdu na jeseň na novom slovensko-anglickom dvojalbume. Jeho prvá zverejnená skladba Dievča (na lásku nie je čas) vznikla na text básnika Joža Urbana.

„Je to jeden zo skvelých textov, ktoré mi doma zostali po Jožovi a čakajú na svoju hudobnú podobu. Prišiel jeho čas a verím, že tak, ako oslovil mňa osloví aj poslucháčov.“ 

K skladbe, ktorá existuje aj v anglickej verzii s názvom Darling a textom legendárneho textára, básnika a muzikanta Petea Browna (Cream) sa 6.4.2018 v Londýne na netradičnej módnej šou mladých módnych návrhárov a študentov Peekaboo presents: BYOB Fashion Show nakrútil aj videoklip, ktorý režíroval David Žbirka.

„Opäť sme sa dostali do situácie, že syn dirigoval otca, ale David bol ku mne slušný a zvládli sme to bez problémov… už sme zvyknutí… a navyše, neviem, ako sa mu to podarilo, ale zohnal do klipu hádam najkrajšie dievča v Londýne.

Nový dvojalbum, ktorý vzniká v Abbey Road sa na pultoch objaví v septembri 2018. Do života ho Miro Žbirka uvedie na špeciálnych októbrových koncertoch v Prahe, Brne a Bratislave. Ďalšie koncerty Vianočného Symphonic Tour budú 15.12.2018 v Žiline a 18.12.2018 v Košiciach.

Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *