piatok - 23. februára, 2024
, Deň rodiny ponúkne v Budatínskom parku mnohé aktivity
Foto: Budatínsky park

Deň rodiny ponúkne v Budatínskom parku mnohé aktivity

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) bude 20. mája spoluorganizátorom Dňa rodiny, ktorý sa uskutoční v Budatínskom parku v Žiline. 

Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, je kraj priateľský k rodinám a cieľom je, aby tu nachádzali najlepšie podmienky pre plnohodnotný život. „Podujatia, kde sa stretnú celé rodiny, k tomu nesporne patria,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, ktorá práve na Dni rodiny plánuje predstaviť navrhované či prijaté kroky na podporu rodiny v ŽSK.

Program Dňa rodiny v Budatínskom parku nebude podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej sústredený len na hlavnom pódiu, ale i mimo neho v ďalších priestoroch hradného parku.

„Neziskové organizácie sa budú spolupodieľať na programe formou stanovíšť s rôznymi tvorivými aktivitami. Okrem koncertov či divadelných predstavení sa môžu návštevníci zúčastniť na tanečnej dielni alebo zoznámiť s tímom ľudí a ich štvornohými psími spoločníkmi,“ doplnila Remencová.

V Žiline bolo v minulosti už niekoľko ročníkov Dňa rodiny na Mariánskom námestí.

„Organizovalo ich centrum pre rodinu, naposledy v roku 2013. Išlo skôr o občiansku iniciatívu bez účasti verejného sektora. O to viac si teraz vážim, že ŽSK ako verejná inštitúcia vyjadruje podporu rodinám a formuje sa ako kraj otvorený a priateľský k rodinám,“ uviedla poslankyňa ŽSK Barbora Birnerová, ktorá podujatie koordinuje.

Deň rodiny okrem ŽSK spoluorganizujú i Považské múzeum v Žiline, Krajská knižnica v Žiline, neziskové organizácie, niekoľkí poslanci ŽSK a celoslovensky ho zastrešuje Fórum kresťanských inštitúcií. „ŽSK zaujíma i spätná väzba a účastníci budú mať možnosť vyplniť krátky dotazník o spokojnosti s podujatím i s prorodinnými aktivitami ŽSK,“ dodala Remencová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *