pondelok - 5. júna, 2023
, Deň rodiny ponúkne v Budatínskom parku mnohé aktivity
Foto: Budatínsky park

Deň rodiny ponúkne v Budatínskom parku mnohé aktivity

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) bude 20. mája spoluorganizátorom Dňa rodiny, ktorý sa uskutoční v Budatínskom parku v Žiline. 

Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, je kraj priateľský k rodinám a cieľom je, aby tu nachádzali najlepšie podmienky pre plnohodnotný život. „Podujatia, kde sa stretnú celé rodiny, k tomu nesporne patria,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, ktorá práve na Dni rodiny plánuje predstaviť navrhované či prijaté kroky na podporu rodiny v ŽSK.

Program Dňa rodiny v Budatínskom parku nebude podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej sústredený len na hlavnom pódiu, ale i mimo neho v ďalších priestoroch hradného parku.

„Neziskové organizácie sa budú spolupodieľať na programe formou stanovíšť s rôznymi tvorivými aktivitami. Okrem koncertov či divadelných predstavení sa môžu návštevníci zúčastniť na tanečnej dielni alebo zoznámiť s tímom ľudí a ich štvornohými psími spoločníkmi,“ doplnila Remencová.

V Žiline bolo v minulosti už niekoľko ročníkov Dňa rodiny na Mariánskom námestí.

„Organizovalo ich centrum pre rodinu, naposledy v roku 2013. Išlo skôr o občiansku iniciatívu bez účasti verejného sektora. O to viac si teraz vážim, že ŽSK ako verejná inštitúcia vyjadruje podporu rodinám a formuje sa ako kraj otvorený a priateľský k rodinám,“ uviedla poslankyňa ŽSK Barbora Birnerová, ktorá podujatie koordinuje.

Deň rodiny okrem ŽSK spoluorganizujú i Považské múzeum v Žiline, Krajská knižnica v Žiline, neziskové organizácie, niekoľkí poslanci ŽSK a celoslovensky ho zastrešuje Fórum kresťanských inštitúcií. „ŽSK zaujíma i spätná väzba a účastníci budú mať možnosť vyplniť krátky dotazník o spokojnosti s podujatím i s prorodinnými aktivitami ŽSK,“ dodala Remencová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNM, Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká návštevníkov Slovenského národného múzea v Martine …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *