nedeľa - 14. júla, 2024

MISTA má nový singel „Kam ísť“, nabáda ním, aby sme sa nevzdávali snov!

Speváčka Mista má ďalší singel s hĺbkou. Pieseň „Kam ísť“ je o tom, že sa nemáme vzdávať snov, aj keď sa zdá, že osud nám nie je naklonený. Nový singel vznikol v už osvedčenom tandeme.

Hudbu napísala sama Mista so Stanom Šimorom, otextoval ju skvelý Vlado Krausz.  Pieseň je podľa Misty zároveň návratom ku koreňom. Nahrali ju výlučne so živými nástrojmi, bez elektroniky. K singlu už umelci nakrútili aj emotívny videoklip. Je to príbeh malého dievčatka, ktoré miluje svojho koňa a trávi s ním všetok čas. Rodičia si však pre ňu predstavujú inú budúcnosť a chcú ju z tohto prostredia vytrhnúť. Ako sa to skončí uvidíte v novom videoklipe. Vypočujte si song „Kam ísť“, ktorý je opäť dôkazom, že mladá Mista je na svoj vek veľmi vyzretou umelkyňou!

Speváčka Mista predstavuje novinku „Kam ísť“. Ide o ďalší song, ktorý je na jej mladý vek až prekvapivo vyzretý. Singel vznikol v už osvedčenom tandeme. „Najskôr sme spolu so Stanom Šimorom pracovali na hudbe. Je to presne ten typ skladby, ktorý mi je hudobne veľmi blízky. Pracovali sme len so živými nástrojmi, úplne sme vyhodili elektroniku. Myslím si, že elektroniky v muzike je okolo nás už v tejto modernej dobe dosť, a je veľmi dôležité vrátiť sa späť ku koreňom a k živým nástrojom. Keď bola hudba hotová, poslali sme ju na otextovanie Vladovi Krausovi, ktorý svojim textom výborne vystihol atmosféru skladby. Mne osobne táto kombinácia spolupráce veľmi vyhovuje. Sú to ľudia, s  ktorými sme na jednej vlne. Skladba vznikala dva mesiace, kým sme s ňou neboli úplne spokojní,“ vyznala sa Mista.

Pesnička má filozofickú podstatu a nechýba jej príbeh s hĺbkou. „Je o tom, že keď sa rozhodujeme vo svojom živote, ktorou cestou sa vydať, tak tú správnu odpoveď nám dá vždy náš vnútorný hlas, naša intuícia. Ľudia sa počas života naučili rozhodovať a premýšľať hlavou. Tá nám ale väčšinou bráni robiť veci, po ktorých skutočne túžime,“ dodáva Mista.

 K piesni už umelci stihli nakrútiť aj videoklip. Hlavnou hrdinku je malé dievčatko, ktoré miluje svojho koňa a trávi s ním všetok voľný čas. Jej rodičia si ale pre ňu predstavujú inú budúcnosť. „Autorom scenára je opäť Tomáš Krejčí so svojim tímom. Sú to ľudia, ktorí tvoria srdom a zbožňujú svoju prácu. V klipe je zachytený príbeh dievčaťa, ktoré rodičia vytrhli z prostredia, ktoré milovalo, pretože si mysleli, že to tak bude pre celú rodinu najlepšie. Rozmýšľali viac hlavou ako srdom. Klip sme nakrúcali na statku, na lúkach a v prírode. Ja sama som vyslovene nemestský typ a zbožňujem zeleň a zvieratá,“ uzavrela Mista.

 Speváčka Mista, vlastným menom Soňa Šimorová vyštudovala husle a klavír na Konzervatóriu a následne aj na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.  Je jedinou speváčkou na Slovensku a v Českej republike, ktorá má vysokoškolské hudobné vzdelanie a tiež jedinou, ktorá navyše virtuózne hrá na husliach. Mimoriadny talent prejavila už v útlom detskom veku. Ako 12-ročná koncertovala v hlavnej sále Slovenskej filharmónie v sprievode Slovenského komorného orchestra pod vedením legendárneho Bohdana Warchala. Mista ma okrem kvalitných huslí aj vlastný personifikovaný sláčik od jedného z najlepších európskych sláčikárov, Čecha Petra Auředníka. Na rok 2017 pripravuje talentovaná umelkyňa album slovenských pôvodných skladieb, na ktorých spolupracuje s textárom Vladom Krauszom, gitaristom Henrym Tóthom a producentom Stanom Šimorom. V niektorých skladbách sa objavia aj husľové aranžmány, ktoré si speváčka sama nahráva. Všetky informácie o hudobníčke nájdete na www.mistamusic.com alebo www.facebook.com/mista.singer.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *