pondelok - 22. apríla, 2024
, Colours of Ostrava ani tento rok nesklame: Imagine Dragons, Jamiroquai, LP, Norah Jones, alt-J, ale aj Midnight Oil!

Colours of Ostrava ani tento rok nesklame: Imagine Dragons, Jamiroquai, LP, Norah Jones, alt-J, ale aj Midnight Oil!

Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System, ale aj Nouvelle Vague. To je len niekoľko mien z ponuky tohtoročného medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava, ktorý prebehne od 19. do 22. júla v úchvatnom industriálnom prostredí Dolních Vítkovic.

Celkovo si návštevníci festivalu, ktorý bol minulý rok zaradený britským denníkom The Guardian medzi 10 najlepších v Európe, budú môcť vybrať z viac ako 350 programových položiek na 20 vonkajších aj krytých scénach. Do Ostravy tento rok príde viac ako 80 zahraničných a 60 domácich kapiel a hudobníkov, ktorí ponúknu hudobné zážitky z viacerých žánrov – od elektroniky, cez world music, rock, pop, jazz až po flamenco. Na pódiách sa objavia zástupcovia hudobných scén z celého sveta – od Austrálie, cez Senegal, Alžírsko, až po Španielsko alebo Írsko. Hudobný program nájdu návštevníci na obľúbených Drive stage s energickými, “krčmovými” kapelami, na Electronic stage s tým najzaujímavejším zo súčasnej elektronickej scény, ale aj v sále Gong určenom pre poslucháčov náročných jazzových alebo akustických projektov.

Len pre Colours of Ostrava vzniká niekoľko jednorázových projektov. Na jednom pódiu tu spoločne vystúpi spevák Michal Hrůza s kapelou a viac ako päťdesiat členov Janáčkovej filharmónie Ostrava. Premiéru na Colours zažije taktiež spoločný americko-český hudobno-vizuálno-svetelný projekt dvoch hudobníkov a konštruktérov unikátnych nástrojov Williama Close and The Earth Harp a Lenky Morávkovej and Bohemian Cristal Instrument. Struny harfy Williama Close, ktorého bude doprevádzať šesťčlenná kapela, budú napnuté v 40 metrovej dĺžke z Fresh stage až na protiľahlú konštrukciu balkónu. Lenka Morávkova bude hrať na akustický Bohemian Cristal Baschet (aprés Baschet sculpture), v novoborských sklárňach vyrobenú verziu legendárneho nástroja Cristal Baschet francúzkych zvukových experimentátorov, bratov Baschetových.

Zo slovenských hudobníkov a kapiel zahrajú napríklad Billy Barman, Fresh Out Of The Bus, Bulp, Katarína Máliková, Katarzia, Longital, ale aj Walter Schnitzelsson.

Koncerty dopĺňa neobyčajne bohatý sprievodný program. V rámci divadelných predstavení vystúpi niekoľko popredných českých súborov – napríklad Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, Divadlo VOSTO5 alebo Činoherní studio Ústí nad Labem. Nebudú chýbať ani projekcie filmov, workshopy alebo diskusie so zaujímavými svetovými a domácimi osobnosťami v rámci medzinárodného fóra Meltingpot. Umeleckú tvorbu z oblasti designu, módy a výtvarného umenia predstaví Design zóna. V areáli festivalu prebehne niekoľko výstav a výtvarných aktivít. Deti a ich rodičia sa môžu tešiť na rodinnú zónu s bohatým programom, priamo so strážením detí. K tradičnému návštevníckemu servisu patrí taktiež stanové mestečko pri Slezskoostravskom hrade, ktoré ponúka trávu, stromy a celkové zázemie. Ďalej k službám pre návštevníkov patrí bankomat Českej sporiteľne priamo v areáli a taktiež zmenáreň, pitná voda zdarma, zľava VLAK+ s Českými dráhami, rezervácie do sálu Gong vopred, veľkoplošné projekcie, požičovňa bicyklov spoločnosti Kola pro Afriku, tribúny, vratné poháre NickNack a pod.

Vstupenky sú k dispozícii na www.colours.cz alebo v sieti Ticketpro.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *