pondelok - 16. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Mnohé z falzifikátov, ktoré zaistili žilinskí colníci boli nebezpečné
Foto: FB/Finančná správa

Mnohé z falzifikátov, ktoré zaistili žilinskí colníci boli nebezpečné

Žilinskí colníci zaistili tento rok 1525 falzifikátov rôzneho tovaru. V prípade, že by sa tieto výrobky dostali na trh, držiteľom ochrannej známky by vznikla škoda takmer 55.800 eur. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Upozornila na to, že mnohé falzifikáty by boli pre používateľov nebezpečné. „Napríklad falzifikáty mobilných telefónov známej značky sa počas uskladnenia v sklade zadržaného tovaru úplne rozlepili. Problém spôsobila batéria, ktorá z nezistených príčin zväčšila svoj objem,“ uviedla Chríbiková.

„V tohtoročnej štatistike tovaru zadržaného pre podozrenie, že ide o falzifikát, sa ocitlo už 574 párov prevažne športovej obuvi. Naposledy ju colníci objavili v predajni na Kysuciach. Zákazníkom ponúkali viac ako 20 párov tenisiek s napodobeninou dizajnu svetoznámej spoločnosti. Výrobky už podľa vizuálnych znakov vykazovali znaky falzifikátov,“ vysvetlila hovorkyňa CÚ Žilina.

Doplnila, že okrem obuvi zaistili žilinskí colníci aj hokejové dresy, spodnú bielizeň, šiltovky a iné oblečenie. „Našli tiež napodobeniny hračiek a plastových výrobkov, novinkou boli žiletky. Colníci aj na základe týchto skúseností opätovne upozorňujú na nebezpečnosť falzifikátov a odporúčajú, aby si kupujúci všímali nielen cenu, ale aj balenie výrobku a miesto predaja,“ dodala Chríbiková.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …