streda - 19. júna, 2024
, Možnosti projektu Erasmus predstaví seminár na pôde Žilinskej univerzity
Foto: Fcb/UNIZA

Možnosti projektu Erasmus predstaví seminár na pôde Žilinskej univerzity

Predstaviť možnosti európskeho programu Erasmus plus pri projektoch spolupráce v rámci krajín Európskej únie (EÚ) je cieľom seminára „Erasmus v nás a okolo nás“, ktorý sa uskutoční 27. februára od 10. hodiny v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity (ŽU) v Žiline.

Podľa manažérky Informačného centra Europe Direct Žilina Aleny Mičicovej bude program seminára orientovaný na praktické otázky, tipy a rady, ako pripraviť a realizovať úspešný projekt. „Tieto typy projektov využívajú stredné, ale aj základné a materské školy, ktoré pomocou nich dokážu výrazne zlepšiť atraktivitu školského prostredia. Bohaté skúsenosti s programom majú tiež neziskové organizácie, mládežnícke zoskupenia, ktoré ho využívajú po celej Európe,“ uviedla Mičicová.

„Erasmus je v prostredí vysokých škôl vlajkovou loďou EÚ, pretože výraznou mierou prispieva k internacionalizácii vysokoškolského štúdia a spolupráce. Prednášateľmi budú predstavitelia národných agentúr Erasmus plus na Slovensku, koordinátorka Erasmus plus na ŽU, predstaviteľ služby etwinning a predstavitelia siete Europe Direct,“ dodala manažérka Informačného centra Europe Direct Žilina.

Doplnila, že sieť informačných centier Europe Direct sa momentálne nachádza vo všetkých členských štátoch EÚ. „V každom centre môžu ľudia získať odpovede na otázky, týkajúce sa práv občana EÚ, fondov, princípov fungovania, aktuálnych politík a ďalších oblastí, ktoré sú pre občanov EÚ dôležité, uzavrela Mičicová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *