piatok - 24. mája, 2024
, MsHK je bližšie k zisku licencie, poslanci schválili vedenie a financie

MsHK je bližšie k zisku licencie, poslanci schválili vedenie a financie

Žilinskí hokejisti by mali aj v sezóne 2018/2019 hrať v najvyššej Tipsport lige. Vedenie mesta na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) urobilo ďalší krok k získaniu licencie, keď schválilo financie pre klub vo výške 210.000 eur i nové vedenie.

Do programu sa dostal aj tretí bod o tom, že nové vedenie má pripraviť návrh na odpredaj 100-percentného podielu klubu do ďalšieho riadneho zasadnutia, ktoré by malo byť v septembri. Poslanci približne dvojtretinovou väčšinou schválili aj tento návrh. „Zo sumy 210.000 eur je 50.000 na vyrovnanie záväzkov, ktoré má klub k hráčom a 160.000 na fungovanie klubu,“ povedala hovorkyňa mesta Barbora Zigová. Tú väčšiu časť získalo mesto od sponzora, ktorého meno nesie zimný štadión.

Novým predsedom predstavenstva klubu sa stal primátor Žiliny Igor Choma, podpredsedom mestský poslanec Jozef Juriš a členom právnik Pavol Kuric. Za predsedu Dozornej rady zvolili mestského poslanca Branislava Delinčáka a na posty členov DR bývalého marketingového manažéra klubu Radoslava Jakubova a ďalšieho mestského poslanca Antona Trnovca. Nové predstavenstvo tak teraz môže vyrovnať svoje podlžnosti, aby splnilo podmienky na zisk extraligovej licencie. Pro-Hokej, ktorý riadi TL, stanovil konečný termín na uplynulý piatok 29. júna, no po turbulentnom minulom týždni nakoniec vyhovel jeho šéf Richard Lintner požiadavke primátora Žiliny a mestu dal čas do 7. júla.

Ak sa licencia podarí, klub čakajú ďalšie kroky

Ak sa MsHK podarí vyrovnať podlžnosti a licenciu získa, nové vedenie musí čo najrýchlejšie ustanoviť generálneho manažéra a športového manažéra klubu a začať skladať káder na nadchádzajúcu sezónu, keďže Žilinčania ešte neodštartovali prípravu.

Koncom júna prijalo mestské zastupiteľstvo uznesenia a vzalo na vedomie potrebu dotácie pre začatie sezóny MsHK, no v utorok po pracovnom stretnutí nečakane skončilo bývalé vedenie na čele s predsedom predstavenstva Petrom Durmisom, keďže necítilo dôveru zo strany mesta, ktoré údajne nechcelo dať klubu peniaze. Zdalo sa tak, že Žilina v TL skončí. Na ďalší deň sa však opäť všetko zmenilo, keď Choma oznámil, že peniaze sú.

Zdroj: TASR

Foto: MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *