piatok - 2. decembra, 2022
, Dolný Kubín: Historický cintorín bude počas júla zatvorený
Ilustračné foto

Dolný Kubín: Historický cintorín bude počas júla zatvorený

V súvislosti s realizáciou opravy centrálneho chodníka na historickom cintoríne v Dolnom Kubíne bude počas nasledujúceho mesiaca vstup na cintorín z ulice Aleja Slobody uzatvorený.

Predpokladaný termín ukončenia je naplánovaný do konca mesiaca júl.

„Dôvodom dočasného uzatvorenia centrálneho vstupu na historický cintorín sú rozsiahle stavebné práce, ktorých obsahom bude vybúranie pôvodnej betónovej dlažby na centrálnom chodníku so schodmi vrátane obrubníkov. Následne tam budú osadené parkové obrubníky a vybudované nové betónové podkladové vrstvy chodníka a schodov, na ktorých bude osadená vymývaná betónová dlažba a schodiskový L profil s vymývaným povrchom,“ vysvetlil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Práce budú na cintoríne prebiehať v závislosti od počasia a priebehu realizačných prác. Podľa slov Kosmeľa sa preto môže v priebehu realizácie prác zmeniť termín uzávierky vstupu na historický cintorín. „Preto by sme chceli poprosiť občanov mesta o trpezlivosť a o to, aby počas týchto dní využili vrchný vstup na cintorín,“ podotkol Kosmeľ.

V rozpočte mesta Dolný Kubín je na tieto práce vyčlenených približne 40-tisíc eur.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

vyšetrenie pečene, O vyšetrenie pečene v rámci projektu Sirius bol zo strany verejnosti veľký záujem

O vyšetrenie pečene v rámci projektu Sirius bol zo strany verejnosti veľký záujem

Interná klinika gastroenterologická Univerzitnej nemocnice Martin sa v stredu 30. novembra zapojila do celoslovenského projektu „SIRIUS …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *