štvrtok - 25. apríla, 2024
, MsHK Žilina podľahol Zvolenu a uvoľnil mu cestu do semifinále
Foto ilu: SITA/Milo Fabian

MsHK Žilina podľahol Zvolenu a uvoľnil mu cestu do semifinále

Hokejisti HKM Zvolen doplnili kvarteto semifinalistov play-off Tipsport Ligy v tejto sezóne. Zvolenčania zvíťazili v šiestom štvrťfinálovom zápase na ľade MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).

Zvolenčanom sa podaril obrat vo štvrťfinále, keď po treťom zápase tejto série viedla Žilina 2:1. Zvolenskí hokejisti vytvoria semifinálovú dvojicu s hráčmi Trenčína, druhé semifinále obstarajú vlaňajší finalisti Nitra a majstrovská Banská Bystrica.

„Žiaľ, vstúpili sme do zápasu zle. Prehrávali sme 0:2, hoci sme sa bavili o tom, že utvoríme tlak a budeme súpera agresívne napádať. V prvej tretine sme však vyslali iba päť striel, takže sme si v kabíne k tomu niečo povedali. Naša hra sa od druhej časti zlepšila, ale kontaktný gól neprichádzal. Dali sme ho až pár minút pred koncom a záverečný tlak nám nevyšiel. S jedným gólom sa nevíťazí často, a to sa potvrdilo aj v tomto zápase,“ prezradil tréner Žiliny, Petr Rosol.

Zvolen po úspechu v šiestom súboji zvíťazili 4:2 na zápasy a postúpil do semifinále play off.