pondelok - 22. apríla, 2024
, MŠK Žilina podľahol v 7. kole Fortuna ligy Slovanu Bratislava

MŠK Žilina podľahol v 7. kole Fortuna ligy Slovanu Bratislava

V 7. kole futbalovej Fortuna ligy hráči MŠK Žilina prehrali s ŠK Slovan Bratislava 0:1. Napriek veľkej snahe a sympatickému výkonu tak Žilinčania body s favorizovaným Slovanom nevybojovali.

Podľa trénera Žiliny, Jaroslava Kentoša, futbalisti odohrali celkom dobrý zápas.

„Náš výkon v prvom polčase spĺňal dobré kritériá, nepúšťali sme Slovan do veľkých šancí, boli sme aktívni a silnejší na lopte. Škoda, že sme vo finálnej fáze nedotiahli niektoré sľubné šance. V úvode druhého polčasu sme robili nevynútené chyby, pustili sme Slovan na 20 minút do tlaku, čo vyústilo do gólu. Pridali sme, zatlačili sme súpera do defenzívy, vytvorili sme si šance, ale nepremenili sme ich. Mladí chalani ukázali, že majú potenciál. Každá prehra bolí, ale verím, že bude osožná na to, aby sme v budúcnosti boli úspešní,“ povedal Kentoš.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava figurujú po 6. kole Fortuna ligy na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred FC DAC 1904 Dunajská Streda. V domácom stretnutí remizovali s AS Trenčín 3:3, hoci viedli o tri góly.

Žilinské B-čko dosiahlo remízu

 V dohrávke 7. kola II. ligy futbalisti MŠK Žilina B remízovali s FK Poprad 1:1.

„Poznali sme kvalitu Popradu, v prvom polčase sme ich púšťali často k lopte a skúsenosťou nás držali na dištanc, nechali sme im veľa priestoru, nepracovali nám ani krídla do defenzívy, nehrali sme príliš futbalovo. Do toho sa nám ešte zranili dvaja hráči, verím, že budú v poriadku. V druhom polčase sme boli lepší, riešili sme dobre prechodovú fázu a vpredu sme boli dominantnejší. Dostali sme sa zaslúžene do vedenia, rýchlo sme však inkasovali z prísnej penalty. Chalani makali, dreli, za čo im ďakujeme. Z výsledku sme však sklamaní,“ prezradil tréner MŠK Žilina B, Norbert Guľa.

Zdroj a foto: TASR, FB/MŠK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …