štvrtok - 25. apríla, 2024
, MŠK Žilina v 10. kole boja o titul podľahol Slovanu. Nedarilo sa ani Ružomberku
Ilustračné foto

MŠK Žilina v 10. kole boja o titul podľahol Slovanu. Nedarilo sa ani Ružomberku

V 10. kole futbalovej Fortuna ligy hráči Slovana Bratislava zdolali MŠK Žilina 3:2. Hostia sa ujali vedenia v 11. minúte. Chvátal z pravej strany poslal vysoký center na ľavej strane nabiehajúcemu Kašovi, ktorý pohotovo usmernil loptu do protipohybu brankára Šullu.

O osem minút neskôr prenikajúceho Čavriča nedovolene zastavil Mihalík a nariadený pokutový kop s istotou premenil Holman. Vzápätí brankár Volešák vyrazil nebezpečnú strelu Hološka. Na druhej strane strelecké pokusy Holúbka a Mráza zneškodnil Šulla. Ukážkovú narážačku Čavrič – Holman zakončil v 33. minúte druhým gólom Čavrič. Po zmene strán mal na kopačkách vyrovnávajúci gól Škvarka, ale jeho prudká prízemná strela tesne minula ľavú žrď brány Slovana. Z protiútoku jeden z najrýchlejších hráčov na ihrisku Čavrič prešiel cez Hancka a pridal si na konto druhý gól. Hostí inkasovaný gól nezlomil a v 64. minúte nový kráľ strelcov Mráz, dal v končiacej sa súťaži už svoj 19 gól. V 71. minúte Moha netrafil do prázdnej brány hostí a ten istý hráč tri minúty pred koncom nepremenil svoj sólový nájazd. Už v nadstavenom čase Hancko nastrelil žrď bránky Slovana.

Dunajská Streda ukázala jasne svoju silu

Ružomberok podľahol v 10. kole boja o titul Dunajskej Strede 0:4. Oba tímy do zápasu vstúpili útočne naladené. V 12. min sa do prvej dobrej príležitosti sa dostali Liptáci, ale Haskič zo šiestich metrov prestrelil. V 18. min bol opäť v šanci Haskič, lenže pravačkou nedosiahol na Gešnábelov center. Vzápätí na Baya letel lob za domácu obranu, gólman MFK Macík vybehol, lopta sa však dostala k Vidovi a ten z diaľky trafil prázdnu bránu – 0:1. V 30. min už Ljubičič zblízka pridal druhý úspech hostí. Hneď od začiatku druhého dejstva DAC dával najavo, že je na koni a aj naďalej hral s veľkou chuťou. V 48. min mohol udrieť štvrtýkrát, lenže Davisov pokus Macík vyškriabal na brvno. V 54. min sa už skóre menilo, Vida technickou strelou prekonal domáceho brankára – 0:4. V 63. min sa Gerec sám rútil na Maceja, ale nedokázal ho oklamať. V 73. min zase na druhej strane Macík Pačindovu hlavičku vytesnil nad. V 89. min tutovku spálil Pačinda.

„Prajem im, aby to v Európskej lige dotiahli ďaleko, minimálne do skupinovej fázy. Dunajská Streda ako klub si to zaslúži. Obrovské problémy sme mali so zložením obrannej formácie, vypadli nám dôležití hráči. V našej obrannej línii sme prehrávali súboje, súper sa dostával do šancí, z ktorých nás trestal a zaslúžene zvíťazil,“ prezradil tréner Ružomberka, Norbert Hrnčár.