piatok - 19. apríla, 2024
, MŠK Žilina zdolal Nitru a postupuje do finále o Európsku ligu

MŠK Žilina zdolal Nitru a postupuje do finále o Európsku ligu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v semifinále baráže o účasť v Európskej lige UEFA nad Nitrou 5:0. Vo finále sa zverenci trénera Adriána Guľu stretnú v nedeľu pred pol šiestou večer s Trenčínom.

Trenčín si v druhom semifinále poradil s Ružomberkom 4:2. Hrať sa bude v Žiline, ktorá v riadnej sezóne Fortuna ligy skončila v tabuľke vyššie ako Trenčín. Víťaz baráže si vybojuje právo štartu v 1. predkole EL, v ktorom sa predstavia aj držiteľ Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava a tretí tím po dlhodobej časti súťaže DAC 1904 Dunajská Streda. V rovnakej fáze Ligy majstrov bude reprezentovať slovenský futbal nový šampión Spartak Trnava. Mená súperov sa spomínané kvarteto dozvie 19. júna na žrebe v Nyone.

Žilinčania boli v barážovom stretnutí s Nitrou favoriti a papierové predpoklady začali napĺňať hneď od úvodu aj napriek absencii kapitána Škvarku, ktorého funkciu prevzal skúsený Pečovský. Prvých desať minút bolo síce viac zoznamovacích, ale navrch mali domáci a v 12. minúte to potvrdili aj gólom. Nitra mala šancu znížiť v 29. minúte, ale Militosjan po chybe domácej obrany a blafáku na Volešáka trafil iba bočnú sieť. O trojgólový rozdiel v skóre sa v 38. minúte postaral Holúbek, ktorý obohral Nibu a ľavačkou zvýšil. Žilinčania si zápas užívali a Nitra nedokázala smerom dopredu nič vymyslieť.

Nitra sa snažila aspoň o čestný úspech, ale dostala sa iba k zahrávaniu rohových kopov a priamy kop z asi 25-tich metrov poslal Militosjan nad Volešákovu bránu. „Šošoni“ ešte chceli potešiť svojich najvernejších gólom a zopakovať tak posledný domáci poltuctový výsledok proti Trnave, ale vo finálnej fáze sa im už toľko nedarilo.

Hráči odviedli hráči dobrú tímovú prácu

Podarilo sa im rýchlo otvoriť súpera, ktorý mal svoj zámer, ale nám sa ho podarilo strelenými gólmi nabúrať.

„Chlapcom potom futbal chutil, najmä v prvej časti. Máme za sebou polčasovú prácu, čaká nás ešte zápas o všetko. Teším sa z víťazstva, zápas nebol jednoduchý. Verím, že chalani budú nastavení na nedeľu dobre a spolu urobíme posledný, veľmi podstatný krok. Sme v cieľovej rovinke a verím, že po dlhom, päťročnom maratóne, budeme vedieť v závere zašprintovať. Pokiaľ budeme pozorní a budeme po úspechu túžiť, zvládneme to,“ dodal Adrián Guľa.

Podľa trénera Ružomberka Norberta Hrnčára prišli jeho hráči s dobrou taktikou. Eliminovali silné stránky domácich. „Z našej strany to bol festival zahodených šancí, ktoré musia končiť v bránke. Zápas mal mať opačný rezultát. My sme góly nedali, domáci áno a postupujú do finále.“