nedeľa - 14. júla, 2024
, MsP chce maják na auto, potrebuje aj väčšie priestory

MsP chce maják na auto, potrebuje aj väčšie priestory

Mestská polícia (MsP) v Turčianskych Tepliciach chce zadovážiť pre služobné auto majáky, pretože podľa slov jej náčelníka Petra Petroviča by sa jej v rozličných situáciách zišli. MsP má taktiež aj nevyhovujúce priestory pre svoju činnosť, priblížil náčelník. Podľa primátora Michala Sygúta by bolo dobré, aby polícia majáky mala, našiel sa na ne aj sponzor. Problematiku priestorov, ktorá je zložitejšia, má podľa vlastných slov na pamäti a snaží sa ju riešiť.

Petrovič pokračoval, že majáky sa snažia v čo najbližšom čase získať, nakoľko ich volajú aj k dopravným nehodám. „A počas zlej viditeľnosti nemáme čo zapnúť, akurát výstražné znamenie,“ konštatoval. Keď sa na pešej zóne niekto dopustí dopravného priestupku, nemajú ho ako zastaviť, musia ho len predbehnúť a mávať z okna auta terčíkom.

Maják stojí aj s certifikátom okolo 1200 eur. Podľa Petroviča je tento rok pre MsP z hľadiska financií špecifický, pretože do jej radov pribudli noví policajti a potrebuje im napríklad zadovážiť výstroj. „Maják nie je priorita, ale bežnou vecou na Slovensku je, že MsP ho má,“ podotkol Petrovič. MsP má jedno auto a sedem policajtov.

„Na MsP v Turčianskych Tepliciach pracujem 16. rok a priestory, ktoré máme, sú, bohužiaľ, nevyhovujúce,“ priblížil Petrovič ďalší problém. K pôvodne štyrom príslušníkom pribudlo sedem a kancelárske priestory ani prezliekarne im nepostačujú. „Potrebujeme nový priestor,“ podotkol náčelník.

„Priestory MsP nie sú dostatočne vybavené,“ súhlasil Sygút. A to nielen pokiaľ ide o samotné priestory, ale aj vybavenie počítačmi. Dodal však, že všetko sa hneď vyriešiť nedá. „Maják je oveľa jednoduchšia vec ako vybaviť priestorové zabezpečenie pre mestských policajtov, ale mám to na pamäti a snažíme sa to riešiť.“

Ako primátor dodal k majáku, už minulý rok mala MsP záujem o jeho kúpu. „Dokonca si naň rozumným šetrením a nakladaním so svojimi prostriedkami, ktoré mala pridelené, našetrila. Nakoniec sa rozhodla investovať do niečoho iného.“ Sygút pokračoval, že našli sponzora, ktorý na majáky prispeje. „Podľa mojich informácií sponzor uhradí približne jednu štvrtinu nákladov pri cene 1200 eur. Keď sa MsP rozhodne a cez prieskum trhu sa obstará dodávateľ, na maják pre služobné vozidlo sa peniaze v rozpočte nájdu,“ uzavrel Sygút.

Primátor pripomenul, že mesto za posledných sedem rokov vytvorilo kvalitný kamerový systém, pri ktorom v rámci chránenej dielne pracujú zdravotne ťažko postihnutí zamestnanci. „Rozšírili sme členov MsP zo štyroch na sedem. Chlapi jazdia takmer novým autom,“ dodal Sygút.

Autor:  Ivona Hanáková / TASR

Foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *