štvrtok - 25. júla, 2024
, Projekt Na skládky nie sme krátki! má zvýšiť záujem ľudí o problematiku nelegálnych skládok odpadu

Projekt Na skládky nie sme krátki! má zvýšiť záujem ľudí o problematiku nelegálnych skládok odpadu

Zvýšiť občiansky záujem o problematiku nelegálnych skládok odpadu je hlavným cieľom celoslovenského projektu Na skládky nie sme krátki!, ktorý bude do februára 2015 realizovať Občianske združenie (OZ) TATRY z Liptovského Mikuláša, informoval predseda a projektový manažér OZ TATRY Rudolf Pado.

Projekt podľa neho vytvára veľký priestor pre zmysluplné zapojenie dobrovoľníkov do organizovania výchovno–vzdelávacích aktivít a do monitoringu životného prostredia v lokálnom či regionálnom meradle. „Taktiež je príležitosťou pre spracovanie predmetných tém do podoby seminárnych, bakalárskych a diplomových prác či prác stredoškolskej odbornej činnosti a biologických olympiád,“ povedal predseda OZ TATRY.

Doplnil, že hlavnými výstupmi projektu budú informačné materiály k problematike nelegálnych skládok odpadu a inváznych druhov rastlín, putovná výstava pre školy Na skládky nie sme krátki! a rovnomenná súťaž pre základné a stredné školy. Ďalej vytvorenie internetovej stránky o problematike nelegálnych skládok odpadu, prednášky v školách realizované prostredníctvom lokálnych lektorov či zapojenie dobrovoľníkov do monitoringu nelegálnych skládok odpadu a inváznych druhov rastlín.

„OZ Tatry hľadá v rámci projektu lektorov – dobrovoľníkov pre realizáciu výchovno–vzdelávacích aktivít na základných a stredných školách a pozýva všetkých slušných ľudí spolupracovať pri identifikácii nelegálnych skládok odpadu a lokalít s výskytom inváznych druhov rastlín v slovenskej krajine,“ uviedol Pado.

Projekt Na skládky nie sme krátki! získal podporu z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. Nenávratný finančný príspevok predstavuje sumu 58.572 eur, OZ TATRY projekt spolufinancuje sumou 6508 eur, dodal Pado.

Autor: Ivona Hanáková / TASR

Foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *