sobota - 2. decembra, 2023
, Musíte mať eKasu, ak si zakladáte živnosť alebo s.r.o.?
foto: Shutterstock

Musíte mať eKasu, ak si zakladáte živnosť alebo s.r.o.?

Myslíte si, že vám k založeniu novej spoločnosti stačí len dobrý nápad a financie? Určite nie! Okrem prvotnej myšlienky, ktorou chcete na obrovskom trhu aj zaujať, by ste mali mať určité vedomosti o tom, ako sa pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným alebo živnosťou postupuje. S nami ale nemusíte byť vyštudovaným právnikom, ani listovať množstvom stránok, všetko nájdete na jednom mieste – v tomto článku.

Živnosť alebo s.r.o.?

Možno si myslíte, že ako živnostník to máte oveľa jednoduchšie. Pokiaľ sa to týka zakladania a rušenia spoločnosti, tak možno áno. Avšak, realita a fungovanie vašej novej spoločnosti založenej formou živnosti, môže byť už komplikovanejšia.

Odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne si hradíte sami, rovnako je to aj v prípade daňového priznania. To však nie je všetko. Veľkým rizikom a nevýhodu živnosti je aj to, že tu ručíte za záväzky firmy celým svojim majetkom, a to aj majetkom najbližšej rodiny. Rovnako si musíte dať na zaistenie predaja, do poriadku aj celý firemný pokladničný systém.

Spoločnosť s ručením obmedzeným to má v mnohých smeroch jednoduchšie. Počiatočným ťažkostiam so zakladaním a základným imaním však musíte zvládnuť. Ručenie je obmedzené, do výšky nesplateného vkladu. Platíte možno vyššie dane, no máte v očiach klientov s „eseročkou“ lepšie meno.

Založiť si živnosť alebo s.r.o. tak znamená, prekonzultovať niekoľko veľmi dôležitých otázok, na ktorých odpovede vám môže dať spoločnosť Online Invest. Založí alebo vám ponúkne už predzaloženú spoločnosť s tým najlepším sídlom v meste.

Potrebujete eKasu?

Pokiaľ je predmetom vášho podnikania priamy predaj a musíte zaistiť hotovostný alebo bezhotovostný kontakt, eKasu potrebovať budete! Ak ste sa však ešte nestihli zaregistrovať a nepožiadali o vydanie kódu na aktiváciu a prihlásenie sa do systému eKasy, nemalá pokuta vám môže do firemného rozpočtu zasiahnuť výrazným spôsobom.

Okrem toho, že vám zjednoduší administratívu, účtovnú uzávierku a evidenciu, je online pokladničný systém jednoduchý aj vo svojom ovládaní a možnosti využitia na akomkoľvek mieste, ktoré má internetové pripojenie. Stačí si vybrať dodávateľa a konkrétnu eKasu  začať v priebehu nasledujúcich dní pohodlne využívať.

Všetko vybavíte z jedného miesta, z pohodlia domu a vďaka internetu, ktorý dnes kraľuje celému svetu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …