sobota - 13. apríla, 2024
, Muzeálna záhrada v Martine ožije ďalším ročníkom Víkendu otvorených parkov a záhrad
Foto: SNM

Muzeálna záhrada v Martine ožije ďalším ročníkom Víkendu otvorených parkov a záhrad

Muzeálna záhrada pri Slovenskom národnom múzeu v Martine ožije ďalším ročníkom Víkendu otvorených parkov a záhrad. Podujatie sa uskutoční v sobotu 26. júna 2021 od 13.30 do 18.30 hod.

Počas sobotného popoludnia si budete môcť vychutnať komentované prehliadky záhrady s odbornými zamestnancami, ktorí Vás zoznámia s históriou tretej najstaršej botanickej záhrady na Slovensku a s jej rastlinnými obyvateľmi. Komentované prehliadky trvajú približne hodinu a budú sa začínať o 13.30, 14.15, 15.00, 15.45, 16.30 a 17.15 hod.

Okrem toho budete môcť obdivovať mäsožravé rastliny a dozviete sa niečo o svätojánskej mágii a bylinkách. Poznáte „plant swap“? Pri výmene rastlín môžete obohatiť svoju domácu flóru o nové kúsky, ktoré si môžete vymeniť s ostatnými návštevníkmi. Pripravená bude aj knižná burza.

Slovenské národné múzeum v Martine sa do XIII. ročníka celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad zapojí po štvrtý raz.

Podujatie bude prebiehať v zmysle aktuálnych protiepidemických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení (rúško počas celého pobytu v interiéri aj exteriéri, dezinfekcia rúk, odstupy, poskytnutie kontaktu na archiváciu po dobu 2 týždne pre účely prípadného epidemiologického vyšetrovania, zákaz konzumácie nápojov a pokrmov počas celej doby podujatia) a maximálneho počtu návštevníkov v jednom momente. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

, Muzeálna záhrada v Martine ožije ďalším ročníkom Víkendu otvorených parkov a záhrad

Zdroj: SNM v Martine

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …