nedeľa - 14. júla, 2024
, Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek
Foto: Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek

Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca a Horného Považia rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 26. júla 2020 od 10.00 do 16.00 hod., voľná zábava v sprievode harmoniky bude trvať až do 18.00 hod.

V programe sa predstaví viac ako dvadsať, tentokrát väčšinou domácich účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou návštevníkov potešia noví aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky, ako Karin Terézia Smolková zo Zázrivej  či Heligonkári Fsk Limbora z Prečína. Všetci účinkujúci vystúpia v dopoludňajšom aj poobednom programovom pásme.

Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby spojené s predajom. Návštevníci sa budú môcť občerstviť tradičnými dobrotami v krčme z Oravskej Polhory.

Osemnásty ročník prehliadky heligonkárov chceme venovať spomienke na jej spoluzakladateľa PhDr. Stanislava Horvátha. Stál pri zrode a realizácii myšlienky, ktorá viedla k zrodeniu tohto hudobného podujatia v Múzeu slovenskej dediny. Dlhoročný kolega nás navždy opustil na jar tohto roku.

V tomto roku, vzhľadom na situáciu spojenú so šírením ochorenia Covid-19, sa organizátori Turčianskej harmoniky rozhodli pozvať menší počet účinkujúcich heligonkárov a zamerali sa hlavne na domácich muzikantov. Podujatie bude prebiehať v zmysle protiepidemiologických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR.

, Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek

Zdroj: Múzeum slovenskej dediny

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …