piatok - 30. septembra, 2022
, Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek
Foto: Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek

Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca a Horného Považia rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 26. júla 2020 od 10.00 do 16.00 hod., voľná zábava v sprievode harmoniky bude trvať až do 18.00 hod.

V programe sa predstaví viac ako dvadsať, tentokrát väčšinou domácich účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou návštevníkov potešia noví aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky, ako Karin Terézia Smolková zo Zázrivej  či Heligonkári Fsk Limbora z Prečína. Všetci účinkujúci vystúpia v dopoludňajšom aj poobednom programovom pásme.

Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby spojené s predajom. Návštevníci sa budú môcť občerstviť tradičnými dobrotami v krčme z Oravskej Polhory.

Osemnásty ročník prehliadky heligonkárov chceme venovať spomienke na jej spoluzakladateľa PhDr. Stanislava Horvátha. Stál pri zrode a realizácii myšlienky, ktorá viedla k zrodeniu tohto hudobného podujatia v Múzeu slovenskej dediny. Dlhoročný kolega nás navždy opustil na jar tohto roku.

V tomto roku, vzhľadom na situáciu spojenú so šírením ochorenia Covid-19, sa organizátori Turčianskej harmoniky rozhodli pozvať menší počet účinkujúcich heligonkárov a zamerali sa hlavne na domácich muzikantov. Podujatie bude prebiehať v zmysle protiepidemiologických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR.

, Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek

Zdroj: Múzeum slovenskej dediny

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …