štvrtok - 18. júla, 2024
, V Martine sa napokon uskutoční aspoň časť Scénickej žatvy
Foto: Scénická žatva

V Martine sa napokon uskutoční aspoň časť Scénickej žatvy

V Martine bude aspoň časť tradičnej Scénickej Žatvy. Termín a miesto tohto ročníka festivalu Scénická žatva sa  museli zmeniť a Scénická žatva bude nakoniec v decembri v Bratislave. Tú časť festivalu, ktorá nie je viazaná na výsledky súťažných divadelných prehliadok sa však v Martine vďaka zlepšeniu situácie zorganizovať podarí.

Tvorivé divadelné dielne, diskusie a prednášky prinesie pod názvom Žatva tvorivosti do Martina v spolupráci s Národným osvetovým centrom občianske združenie Opus Delicti. Žatva teda nakoniec v Martine predsa len bude, ale bude vyzerať trochu inak. „Tento rok mal byť rokom divadla. Presne pred 100 rokmi bolo založené SND a slávime aj 190. výročie uvedenia prvej divadelnej hry v slovenčine. Preto som veľmi rád, že sa nám podarí tento rok v Martine zorganizovať Žatvu aspoň v takomto alternatívnom formáte. Žatva tvorivosti nedokáže byť plnohodnotnou náhradou Scénickej žatvy, ale pomôže nám v Martine zachovať kontinuitu aj v tento smutný rok divadla, aby sme sa o rok mohli do Martina naplno vrátiť so Scénickou žatvou.“ povedal programový riaditeľ festivalu Scénická žatva Matej Moško.

Hlavný program festivalu Žatva tvorivosti bude venovaný ochotníckym divadelníkom, ktorí sa budú môcť počas troch dní zapojiť do tvorivých divadlených dielní. Počas intenzívnych trojdňových workshopov sa od profesionálnych kolegov naučia niečo nové o herectve, dramaturgii, fyzickom divadle, a dokonca aj o divadelnej fotografii. „Svoje miesto si v programe nájdu aj martinskí diváci, pre ktorých uvedieme v spolupráci so Štúdiom Pivnica koncert vážnej hudby, dve večerné predstavenia a zaujímavý sprievodný program.“ doplnila predsedníčka občianskeho združenia Opus Delicti Zuzana Galková.

Zdroj: Scénická žatva

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …