nedeľa - 19. mája, 2024
, Muzikanti, hláste sa! Čas na Slovenskú hudobnú ligu sa kráti

Muzikanti, hláste sa! Čas na Slovenskú hudobnú ligu sa kráti

SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA® pred pár dňami odštartovala svoj už 7. ročník, do ktorého sa môžu prihlásiť všetci muzikanti, ktorí sa venujú autorskej tvorbe. Rozhodovať bude ako vždy atraktívna porota zložená z renomovaných slovenských muzikantov, textárov, zástupcov nahrávacích štúdií a novinárov, ktorí slovenskú hudobnú scénu sami dlhé roky formujú.

Základné kolá sa budú konať v štyroch slovenských mestách, podľa počtu prihlásených interpretov v jednom meste aj viackolovo, a to postupne vo Svidníku (experimentálny priestor HOLIČSTVO), v Banskej Bystrici (KLUB 77), v Nitre (Music a Cafe) a posledný bude Poprad (ROCK FABRIC). Finále bude prebiehať v košickom GES CLUBE v novembri 2018.

Okrem toho, že si interpreti budú môcť zahrať pred renomovanou porotou, čakajú na nich aj zaujímavé ceny, ktoré im môžu pomôcť naštartovať kariéru. Popri vecných cenách získavajú víťazi nahrávanie a vydanie albumu, videoklip a možnosť zahrať si na rôznych partnerských koncertoch. Organizátori si pre všetkých finalistov a náhradníkov pripravili mimoriadnu cenu, a to nahrávanie jednej piesne v štúdiu ešte pred uskutočnením finále.

A čo od nového ročníka očakávajú? „Dúfame, že sa nám do súťaže zapojí ešte viac muzikantov a opäť nás zahrnú výbornými a kvalitnými pesničkami rôznych žánrov. Častokrát je potrebné niektorých muzikantov iba nakopnúť tým správnym smerom a myslím si, že album, videoklip a možnosť zahrať si na koncertoch pred skvelým publikom a porotou, môžu byť tou správnou cestou.” Uvádza riaditeľ súťaže Ľ. Sluk.

Pripomeňme si, že víťazom minulého ročníka je kapela SEMATAM, ktorá porotu ohúrila svojou energiou a profesionalitou. Na ďalšieho víťaza si budeme musieť pár mesiacov počkať. Aby ste to boli vy, je potrebné sa prihlásiť a to do 21. januára 2018. Všetky potrebné informácie nájdete v Propozíciach.

, Muzikanti, hláste sa! Čas na Slovenskú hudobnú ligu sa kráti

 

Natália Barteková, PR manažér

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *