nedeľa - 26. marca, 2023
, Na budove gymnázia v Ružomberku sa menia okná a dvere
Foto: ŽSK

Na budove gymnázia v Ružomberku sa menia okná a dvere

V týchto dňoch panuje na Gymnáziu v Ružomberku stavebný ruch. Žilinská župa mení na budove gymnázia okná a dvere v obvodových stenách.

Budova gymnázia má takmer 80 rokov, okná sa nachádzali v havarijnom stave, naposledy sa menili v roku 1990. ,,S prácami sa začalo v čase, keď ostala škola z dôvodu opatrení proti novému koronavírusu zatvorená, čo nám uľahčilo nástup aj priebeh rekonštrukcie. Nové okná by mohli byť hotové začiatkom školského roka, najneskôr do konca septembra. Vyučovanie študentov tak nebude ohrozené,“ povedal riaditeľ gymnázia Miroslav Druska. Celková investícia je vo výške takmer 300-tisíc eur.

Celkovo sa vymení 204 okien, súčasťou prác bude aj úprava vonkajších parapetov, opravy omietok a obkladov po výmenách výplní,  súvisiace stavebné práce a nové maľby.  ,,Rekonštrukciou dôjde k výraznej  úspore tepla a teda aj prostriedkov na vykurovanie. Uvedomujeme si, že je to len prvý krok. Nasledujúca etapa tohto projektu, ktorá prispeje k ďalšiemu zvýšeniu energetickej hospodárnosti budovy gymnázia, a ktorá spočíva v zateplení obvodových stien a striech, bude pokračovať podľa finančných možností Žilinského samosprávneho kraja,,“ dodal riaditeľ odboru investícii a správy majetku Peter Mrvečka.

Za posledné dva roky 2019 a 2020 investovala Žilinská župa so svojho rozpočtu viac ako 1,172 milióna eur do modernizácie stredných škôl v Ružomberku. Okrem toho v týchto dňoch pokračuje aj modernizácia odborného vzdelávania na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku v celkovej investícii 1,4 milióna eur hradenej z európskych finančných zdrojov.

Zdroj: ŽSK

 

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …