piatok - 23. februára, 2024
, Na hrade Strečno bude v rámci Medzinárodného sviatku detí pripravený bohatý program

Na hrade Strečno bude v rámci Medzinárodného sviatku detí pripravený bohatý program

Na hrade Strečno bude v nedeľu 3. júna pripravený bohatý program pre všetky deti, v rámci Medzinárodného sviatku detí. Deti zažijú mnoho zábavy v čase od 9.00 do 18.00 hod.

Prehliadka hradu Strečno bude špeciálne v tento deň obohatená o stredoveké hry, ktoré si spolu s návštevníkmi zahrá skupina historického šermu Bojník. V hradnej kaplnke odznejú aj minikoncerty. Na nádvorí hradu budú mať všetci návštevníci možnosť vyskúšať si lukostreľbu a tešiť sa môžu aj na vystúpenia sokoliarov sv. Bavona. O zábavu a úsmev na tvári sa postará kúzelník a chýbať nebude ani pantomíma. Súčasťou hradu budú hradní delostrelci v podaní klubu vojenskej histórie Turiec. Predvedú  paľbu z ľahkého poľného dela. V stredovekej kuchyni bude mať každý možnosť ochutnať tie najlepšie placky a rôzne plnky.

Všetky deti budú môcť vyskúšať svoju zručnosť v tvorivých dielňach a poteší ich aj predčítavanie rozprávky Zo škrupiny od autorky Jany Necpalovej. V stredovekej dedine Paseka sa na javisku predstavia deti z mandolínového súboru Žiarinka, dievčenská spevácka skupina Spievanky a členovia DFS Vienok – Kysáč zo Srbska. Atmosféru tohto dňa dotvorí drevený kolotoč a jarmočníci.

Zdroj: zilinak.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *