streda - 19. júna, 2024
, Na hrade Strečno bude v rámci Medzinárodného sviatku detí pripravený bohatý program

Na hrade Strečno bude v rámci Medzinárodného sviatku detí pripravený bohatý program

Na hrade Strečno bude v nedeľu 3. júna pripravený bohatý program pre všetky deti, v rámci Medzinárodného sviatku detí. Deti zažijú mnoho zábavy v čase od 9.00 do 18.00 hod.

Prehliadka hradu Strečno bude špeciálne v tento deň obohatená o stredoveké hry, ktoré si spolu s návštevníkmi zahrá skupina historického šermu Bojník. V hradnej kaplnke odznejú aj minikoncerty. Na nádvorí hradu budú mať všetci návštevníci možnosť vyskúšať si lukostreľbu a tešiť sa môžu aj na vystúpenia sokoliarov sv. Bavona. O zábavu a úsmev na tvári sa postará kúzelník a chýbať nebude ani pantomíma. Súčasťou hradu budú hradní delostrelci v podaní klubu vojenskej histórie Turiec. Predvedú  paľbu z ľahkého poľného dela. V stredovekej kuchyni bude mať každý možnosť ochutnať tie najlepšie placky a rôzne plnky.

Všetky deti budú môcť vyskúšať svoju zručnosť v tvorivých dielňach a poteší ich aj predčítavanie rozprávky Zo škrupiny od autorky Jany Necpalovej. V stredovekej dedine Paseka sa na javisku predstavia deti z mandolínového súboru Žiarinka, dievčenská spevácka skupina Spievanky a členovia DFS Vienok – Kysáč zo Srbska. Atmosféru tohto dňa dotvorí drevený kolotoč a jarmočníci.

Zdroj: zilinak.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *