štvrtok - 13. júna, 2024
, Na starých motorkách a trabantoch naprieč Austráliou a Indonéziou

Na starých motorkách a trabantoch naprieč Austráliou a Indonéziou

V stredu, 24. februára, sa v martinskom Barmuseu uskutočnila beseda s banskobystrickým cestovateľom Marekom Slobodníkom s názvom Austráliou a Indonéziou na Jawe 250 so žltými trabantmi.

Beseda obsahovala rôzne videá, slideshow a rozprávanie cestovateľa Mareka Slobodníka o jeho ceste po Tichomorí na 58-ročnej Jawe 250 so známym českým cestovateľom Danem Přibanem a jeho Trabantmi. Spolu sa vybrali naprieč neobývaným austrálskym outbackom, neprebádaným Timorom, preplnenou Indonéziou posiatou sopkami, chrámami a mešitami, priemyslom zničenou Sumatrou, ako z vyspelej Európy vystrihnutou Malajziou alebo hinduistickým Thajskom.

Na počiatku bola chuť cestovať, objavovať nové svety, prekonať samého seba, nenáhliť sa a užívať si život. Cestovanie po svete trvalo šesť mesiacov, počas ktorých deväťčlenná skupinka prešla neuveriteľných 15 291 kilometrov. Mnohých z nich Marek Slobodník už poznal z predchádzajúcich ciest. V cestovaní na Pionieroch a trabantoch rozhodne nekončia. Už teraz plánujú cestu po Afrike alebo cestu z Bangkoku do Európy.

Foto: Miloš Hrabovský, Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *