piatok - 1. decembra, 2023
, Najbližšie augustové podujatia v Galérii Plusmínusnula v Žiline

Najbližšie augustové podujatia v Galérii Plusmínusnula v Žiline

Galéria Plusmínusnula v Žiline (pri vstupe do Novej Synagógy) Vás v auguste pozýva na akcie, o ktorých sa dočítate nižšie. 

Galéria Plusmínusnula 

Juliana Höschlová: I WANT
vernisáž výstavy
štvrtok 4. august, 18.00 hod., Galéria Plusmínusnula

Ústrednou témou tvorby českej multimediálnej umelkyne Juliany Höschlovej je človek. Prostredníctvom kresby, videí či performance skúma jednak individuálny vzťah jednotlivca k vlastnej identite a telesnosti, ale aj celospoločenské témy, akými sú náboženstvo, utečenecká kríza či vplyv médií a marketingových stratégií na náš každodenný život.

Juliana Höschlová (1987) je absolventkou Ateliéru maliarstva II Vladimíra Skrepla na pražskej AVU. Počas svojej ročnej študijnej stáže v Tchaj-pej v roku 2009 vytvorila projekt ␣, Field, Políčko, mapujúci vtedajšiu tchaj-pejskú umeleckú scénu. Svoje práce prezentovala na množstve samostatných aj skupinových výstav – Úlisnost, Atlán Klámovka (2015), Už se to valí, Karlin studio (2015), Where is Jesus?, Page Five (2014), Geniální umělec, galéria Buňka (2013) atd. V roku 2010 sa stala laureátkou Ceny NG 333.

Výstava potrvá do ± 26. augusta.

Stanica Žilina – Záriečie 

Návšteva:
Clemens Wilhelm
premietanie a diskusia
streda 3. august, 19.00 hod., Stanica Žilina-Záriečie

Berlínsky umelec Clemens Wilhelm je synom nemeckého historika Strednej Európy, nie je preto prekvapujúce, že vo svojej tvorbe pracuje s minulosťou a snaží sa o interpretáciu aktuálnych udalostí na pozadí obrazov z histórie. Pomocou rozprávania nám pripomína neúprosnú priamočiarosť rozdelenia na my a oni a ukazuje, aké jednoduché, zvodné, ale aj skazonosné je takéto rozdelenie.

V rámci večera premietneme výber Wilhelmových prác, po ktorých bude nasledovať diskusia s autorom. Filmy sú v originálnom znení s anglickými titulkami, diskusia bude v angličtine.

Podujatie je súčasťou projektu Návšteva, ktorého cieľom je prezentovať súčasné umenie vo vzťahu k aktuálnym spoločenským udalostiam.

Pecha Kucha Night Žilina, Vol. 34
piatok 5. august, 20.20 hod., Stanica Žilina-Záriečie

Letné vydanie obľúbeného formátu prezentácií predstaví tvorivých a aktívnych ľudí, ktorých prácu máme radi a chceme ukázať. Každý má k dispozícii 6 minút a 40 sekúnd. Predstavia sa deti z nášho aktuálneho letného sympózia “Divočina – mesto – dom – záhrada – hniezdo”, ktoré po celý týždeň skúmali mestskú divočinu a hľadali materiály, z ktorých si postavili svoje outdoorové príbytky. Prezentovať bude Juliana Höschlová, autorka čerstvo otvorenej výstavy v Plusmínusnula a naša kolegyňa z galérie Zlatka Borůvková pozvala aj ďalších mladých umelcov – Lukáša Kováčika, Jiřího Holzela, Jana Martinca a ilustrátorskú skupinu NÝBRŽ. O svojich domoch a projektoch príde hovoriť architekt Peter Jurkovič a naše pozvanie prijal aj architekt zrekonštruovaného kaštiela v Gbeľanoch Viktor Šabík. Svoje aktivity z Holandska aj rok v Žiline predstaví naša dobrovoľníčka Nienke Voorintholt. Na rezidencii je u nás od začiatku augusta český súbor súčasného tanca Vertedance a svoju tvorbu predstavia aj na fotografiách. Príde aj Juraj Gábor, čerstvý finalista Ceny Oskára Čepana, ktorý porozpráva o Zrakovej pyramíde v Súľove, ktorú sme spolu postavili minulý rok a tento rok dokončili aj strechu a bleskozvod, aby ešte dlho slúžila ľuďom a turistom. A jedno-dve ďalšie mená ešte do programu pribudnú.

Vstupné 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)

Autor: Galéria Plusmínusnula v Žiline
Foto: novasynagoga.sk

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *