nedeľa - 14. júla, 2024
, Najväčšia knižná udalosť Slovenska je opäť tu – Bibliotéka 2016

Najväčšia knižná udalosť Slovenska je opäť tu – Bibliotéka 2016

Pozývame Vás na 24. ročník medzinárodného  knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa uskutoční v dňoch 10. – 13. novembra v areáli Incheba Bratislava. Festivalu sa zúčastní aj Krajská knižnica v Žiline.

Krajská knižnica v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa už po siedmykrát v histórii zúčastňuje medzinárodného knižného veľtrhu v Bratislave. Svoje stanovisko bude mať otvorené v hale D, v stánku č. 406 s názvom „Knižnice Žilinského samosprávneho kraja“. Na mieste bude prebiehať výstava a prezentácia najúspešnejších kníh čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2015, ale aj prezentácia činnosti, aktivít a projektov knižnice a jej vydavateľskej činnosti.

Krajská knižnica v Žiline sa bude podieľať aj na realizácii sprievodných podujatí knižného veľtrhu. Dňa 11. novembra v čase od 11:00 do 12:00 hod. bude v programovom centre č. 1 prebiehať prezentácia víťazných kníh regionálnej čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2015 a súčasne sa bude odohrávať aj beseda s autormi súťaže. Pozvanie prijala autorka Katarína Mikolášová, ktorá nám predstaví svoju knihu pre deti „Bojnickí búbeli“ a Peter Štanský s publikáciou „Žilina vo svetle lámp“. Okrem spomenutých prozaikov predstaví svoju tvorbu aj Júlia Marcinová Knapcová s knihou A veru, Rozsutec – v päťdesiatom roku 1965 – 2015“.  

Knižný veľtrh bude dopĺňať 21. ročník výstavy vzdelania a didaktickej techniky „Pedagogika“. Výstava je zameraná na prezentáciu učebníc, vzdelávacích softvérov a školských pomôcok.

Viac informácií ohľadom programu, vstupného a otváracích hodín knižného veľtrhu Bibliotéka nájdete na incheba.sk.

zdroj: Krajská knižnica v Žiline

foto: incheba.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

3 komentáre

  1. I would like to thank you for the efforts you’ve put in writing this site. I’m hoping the same high-grade web site post from you in the upcoming as well. Actually your creative writing abilities has encouraged me to get my own website now. Actually the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

  2. rosana obied escreveu: document.write(’31 de maio de 2009 as 17:44′); gostaria de saber como posso fazer esse curso gratuito de chines- mandarim desde ja agradeco. Carlos Pedro escreveu: document.write(’18 de novembro de 2008 as 16:31′); Boa tarde! Gostaria de saber como participar do curso de mandarim on-line.Aguardo resposta,Agraços, Carlos

  3. That’s 2 clever by half and 2×2 clever 4 me. Thanks!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *