utorok - 18. júna, 2024
, Námestovskí zdravotníci pracujú v nových priestoroch Oravskej polikliniky
Foto: Ilustračné

Námestovskí zdravotníci pracujú v nových priestoroch Oravskej polikliniky

Zdravotníci v Námestove už pôsobia v nových priestoroch Oravskej polikliniky. V budove nedávno pribudlo celé druhé podlažie, kde sa presťahovalo oddelenie klinickej biochémie a hematológie aj ambulancie súkromných a štátnych lekárov. Otvorenie nových ambulancií má zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre pacientov. 

Práce, ktoré sa začali minulý rok vo februári, sa skončili ešte vlani v decembri. Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo platnosť koncom marca 2018.

„Realizácia projektu zahŕňala od búracích prác, cez vybudovanie nových rozvodov vody, kanalizácie a ústredného kúrenia až po stavbu nových priečok, položenie dlažby a obkladov či nového náteru,“ spresnila hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Súčasťou projektu bol výťah ako na osobné, tak aj nákladné použitie. Celkové náklady na stavbu sa podľa Remencovej vyšplhali na 640.000 eur, pričom ďalších 175.000 eur investoval kraj do nákupu vybavenia pre oddelenie klinickej biochémie a hematológie. V marci sa na druhé poschodie polikliniky presunuli viaceré ambulancie. Pre pacientov sú k dispozícií pľúcna, interná a diabetologická ambulancia, očná ambulancia pre deti, ambulancia funkčnej diagnostiky a sonografia ambulancia, ECHO a tiež neštátna stomatologická ambulancia. „Do nových priestorov sa presťahovalo aj verejnosti neprístupné oddelenie klinickej biochémie a hematológie – laboratórium,“ priblížila riaditeľka Oravskej polikliniky Mária Šišková.

Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej dostupná zdravotná starostlivosť je základom pre stabilný ekonomický rast a zdravý rozvoj kraja.

„Námestovčania pociťujú určitú nespravodlivosť v tom, že každý okres v regióne má svoju nemocnicu a najväčšia spádová oblasť svoju nemocnicu nemá. Aj takýmto spôsobom im chceme zabezpečiť kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Verím, že obyvatelia námestovského okresu sa budú tešiť zo služieb, ktoré v poliklinike pribudli,“ povedala Jurinová.

Zriaďovateľom Oravskej polikliniky v Námestove je ŽSK a zároveň je to jediná poliklinika, ktorú kraj spravuje. Podľa Jurinovej si samotná budova žiada ešte ďalšiu dostavbu. V blízkom období budú žiadať o eurofondy na centrá zdravotnej integrovanej starostlivosti. Rovnako plánujú dobudovať rehabilitačné centrum na prízemí.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *