pondelok - 8. augusta, 2022
, Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie
Ilustračné foto

Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie

Usporiadanie podujatia Nedeľa vo Vlkolínci, ktoré sa bude konať v poslednú júlovú nedeľu, si vyžiada reguláciu dopravy na prístupových komunikáciách v smere do tejto podhorskej osady.

Konkrétne ide o cestu na Družstevnej ulici a v Trlenskej doline. Regulácia sa uskutoční od 7.30. do 20. h.

„Doprava na týchto komunikáciách bude riadená Policajným zborom SR, mestskou políciou a parkovacou službou, ktorá návštevníkov usmerní na Družstevnú ulicu, kde budú môcť zaparkovať a následne sa bezplatnou kyvadlovou dopravou dopraviť do Vlkolínca. Tá bude premávať od 7.30 do 20. h,“ uviedla Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

Z rázcestia na Družstevnej ulici bude do doliny premávať cestný vláčik, ktorý návštevníkov odvezie na parkovisko v Trlenskej doline a vráti sa späť. Následne na parkovisku návštevníci prestúpia do mikrobusu a ten ich dopraví až do Vlkolínca a taktiež sa vráti späť. Predpokladá sa, že vláčik bude premávať približne každých 20 minút a mikrobus každých desať minút. „Týmito opatreniami chceme predísť dopravnému kolapsu vo Vlkolínci a Trlenskej doline a poskytnúť návštevníkom nevšedný zážitok z cesty vláčikom. Kyvadlová doprava má aj ekologický dopad, a to uchrániť Vlkolínec a Trlenskú dolinu od enormného dopravného zaťaženia počas tohto významného podujatia,“ uzavrela Demčáková.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rajecká Anča, Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok.  Podujatie organizuje Považské …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *