utorok - 26. septembra, 2023
, Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie
Ilustračné foto

Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie

Usporiadanie podujatia Nedeľa vo Vlkolínci, ktoré sa bude konať v poslednú júlovú nedeľu, si vyžiada reguláciu dopravy na prístupových komunikáciách v smere do tejto podhorskej osady.

Konkrétne ide o cestu na Družstevnej ulici a v Trlenskej doline. Regulácia sa uskutoční od 7.30. do 20. h.

„Doprava na týchto komunikáciách bude riadená Policajným zborom SR, mestskou políciou a parkovacou službou, ktorá návštevníkov usmerní na Družstevnú ulicu, kde budú môcť zaparkovať a následne sa bezplatnou kyvadlovou dopravou dopraviť do Vlkolínca. Tá bude premávať od 7.30 do 20. h,“ uviedla Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

Z rázcestia na Družstevnej ulici bude do doliny premávať cestný vláčik, ktorý návštevníkov odvezie na parkovisko v Trlenskej doline a vráti sa späť. Následne na parkovisku návštevníci prestúpia do mikrobusu a ten ich dopraví až do Vlkolínca a taktiež sa vráti späť. Predpokladá sa, že vláčik bude premávať približne každých 20 minút a mikrobus každých desať minút. „Týmito opatreniami chceme predísť dopravnému kolapsu vo Vlkolínci a Trlenskej doline a poskytnúť návštevníkom nevšedný zážitok z cesty vláčikom. Kyvadlová doprava má aj ekologický dopad, a to uchrániť Vlkolínec a Trlenskú dolinu od enormného dopravného zaťaženia počas tohto významného podujatia,“ uzavrela Demčáková.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *