štvrtok - 13. júna, 2024
, Cestujúcich na železničnej linke Horná Štubňa- Prievidza čaká výluka
Ilustračné foto

Cestujúcich na železničnej linke Horná Štubňa- Prievidza čaká výluka

Stavebné práce obmedzia od 24. do 26. júla železničnú dopravu na linke Horná Štubňa – Prievidza. Výluka obmedzí počas troch celkovo 47 vlakov. 

V dôsledku stavebných prác bude osobná železničná doprava od 24. do 26. júla v úseku Handlová – Remata nahradená autobusmi. Doprava bude úplne prerušená medzi stanicami Remata – Sklené pri Handlovej, pričom v tomto úseku nebude premávať ani náhradná doprava. „Obmedzenia ovplyvnia aj vlaky na linke Prievidza – Vrútky, vrátane prípojných vlakov do Zvolena. V autobusoch náhradnej dopravy nebude k dispozícii preprava imobilných cestujúcich ani bicyklov,“ doplnil hovorca Železničnej spoločsnoti Slovensko (ZSSK), Tomáš Kováč.

Počas výluky budú všetky dotknuté vlaky podľa neho premávať len v úsekoch Prievidza – Handlová a Sklené pri Handlovej – Horná Štubňa – Vrútky. „Medzi stanicami Prievidza a Turčianske Teplice bude zavedený mimoriadny priamy autobus, ktorý bude premávať trikrát denne v oboch smeroch podľa osobitného cestovného poriadku,“ ozrejmil Kováč.

Cestujúci z Prievidze v smere Horná Štubňa – Vrútky môžu na prepravu využiť priamo autobus do Turčianskych Teplíc, odkiaľ sa vlakmi dostanú ďalej do Vrútok, respektíve Zvolena a Skleného pri Handlovej. Cestujúci z Vrútok do Prievidze na prepravu použijú vlaky končiace v Sklenom pri Handlovej, respektíve vlaky do Zvolena, z ktorých v Turčianskych Tepliciach prestúpia na priamy autobus smerujúci do Prievidze. Výluka nebude mať vplyv na cestujúcich v úseku Vrútky – Sklené pri Handlovej.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *