utorok - 16. apríla, 2024
, Neprofesionálna fotografická tvorba AMFO 2016 v Žiline

Neprofesionálna fotografická tvorba AMFO 2016 v Žiline

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva priaznivcov fotografie na vernisáž výstavy fotografií z regionálnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2016. Vernisáž sa uskutoční 3. mája o 16.00 hod. v Makovického dome v Žiline. Na vernisáži vyhlási odborná porota výsledky súťaže a riaditeľka KrKS v Žiline PhDr. Soňa Řeháková ocení najúspešnejších fotografov žilinského regiónu. Výstava fotografií v Makovického dome potrvá do 20. mája.

Hlavným poslaním krajskej súťaže je vytvoriť podmienky pre porovnanie a zhodnotenie výsledkov súčasnej amatérskej fotografickej tvorby v Žilinskom kraji, ale i na Slovensku. Verejnou prezentáciou súťažných prác na výstavách motivovať záujem verejnosti o fotografie. Súťaž napomáha vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytvára priestor na rozvoj umeleckej tvorivosti a technickej zdatnosti žiakov, mládeže i dospelých z rôznych regiónov a na prezentáciu diel rôzneho tematického a žánrového zamerania, na porovnanie ich umeleckej a technickej úrovne. AMFO je najstaršia a najprestížnejšia súťaž v oblasti amatérskej fotografie. V tomto roku sa koná už jej 44. ročník.

, Neprofesionálna fotografická tvorba AMFO 2016 v Žiline

Autor: Anna Lovritšová
Foto: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *