štvrtok - 11. augusta, 2022
, Nicky Mack a Martin Císar zverejnili videoklip k skladbe V túžbach

Nicky Mack a Martin Císar zverejnili videoklip k skladbe V túžbach

Speváčka Nicky Mack zverejnila videoklip k duetu V túžbach s Martinom Císarom. Ide o novú verziu piesne Inspired by You, ktorú Nicky vydala ešte počas svojho pobytu v Toronte. Mladá interpretka a skladateľka sa ju teraz rozhodla prepísať a prespievať vo dvojici.

Ako sa Nicky vyznala, ide o celkom prvú slovenskú pieseň, ktorú vo svojom živote napísala. „Tá pesnička vznikla, keď som raz večer sedela doma a hrala si melódie na keyboarde. Melódiu aj text k nej som vymyslela doslova za 15 minút,“ spomína si.

Skladba, ktorú producentsky zastrešil gitarista Earthphonics Paul J Doron, podľa nej opisuje nečakané stretnutie dvoch ľudí a následný proces, keď jeden v druhom zanechajú niečo silné a trvácne. „Je zaujímavé, ako sa nás niektoré momenty a príbehy, ktoré nám ten druhý hovorí, jemne dotýkajú a vrývajú sa nám do pamäte…,“ zamýšľa sa speváčka. „Myslím, že každý z nás dúfa, že raz nájde človeka, ktorý mu bude rozumieť a pri ktorom sa nebude musieť na nikoho a na nič hrať,“ dodáva.

S Martinom Císarom sa Nicky Mack stretla v spolupráci i nedávno. Len pred pár dňami totiž zverejnili video, na ktorom sa ich hlasy spojili v jemnej cover verzii piesne Dance Monkey. Táto práca ich veľmi potešila a nadchla, a tak sa Nicky s otázkou, koho osloviť do duetu v piesni V túžbach, dlho netrápila.

Pre Martina, ktorý si do skladby sám napísal svoju slohu, je Nicky Mack jednou z najtalentovanejších speváčok, aké kedy stretol. „Veľmi Nicky obdivujem za to, s akým prehľadom a rýchlosťou skladá svoje songy. Keďže máme rovnaký manažment, bolo len otázkou času, kedy sa stretneme osobne a musím povedať, že to stálo za to! Od prvej chvíle sme si sadli, a to nielen po hudobnej, ale aj po ľudskej stránke. Spoločne sme jeden večer debatovali o hudbe a púšťali si navzájom svoje piesne, až sme sa dopracovali k piesni V túžbach…,“ približuje Martin. „Tá skladba má pre mňa silnú emóciu. Verím, že sa s ňou stotožní veľa zaľúbených poslucháčov,“ hovorí s úsmevom spevák.

O jednoduchý čiernobiely videoklip k singlu sa postaral Lukáš Patrik. Natočili ho v ateliéri FMK. „Snažili sme sa o jednoduchosť s jemne umeleckým nádychom. S Lukášom som spolupracoval už v minulosti, a tak sme ho oslovili na niekoľko umeleckých fotiek, až sme si napokon povedali, že by sme si jeho prácu vedeli predstaviť aj v klipe. Som rád, že si našiel čas a postaral sa o vizuál pesničky,“ uzatvára Martin. Klip nakrútili absolútne bezproblémovo a vo výbornej atmosfére.

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Veronika Rabada, Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Známa slovenská speváčka Veronika Rabada vydáva nový album Sukne, ktorý vznikal počas dvoch rokov koronových …