sobota - 2. marca, 2024
, Nocadeň prichádzajú s ďalšou novinkou Svitanie, pozrite si ich prvý čiernobiely klip!

Nocadeň prichádzajú s ďalšou novinkou Svitanie, pozrite si ich prvý čiernobiely klip!

Bratia Kopinovci z košickej kapely Nocadeň sú k svojim fanúšikom mimoriadne štedrí. Iba nedávno predstavili novinku „Tváre“ a už prichádzajú s ďalšou novou skladbou, ktorá sa objaví na ich pripravovanom albume. Volá sa „Svitanie“ a už niekoľko týždňov znie aj z rozhlasového éteru.

Nocadeň k novinke nakrútili svoj prvý čiernobiely klip. Pozrite si poetický videoklip, v ktorom si zahrala modelka, ktorá predvádzala pre Karla Lagerfelda či Roberta Cavalliho! Autormi skladby „Svitanie“ sú ako vždy bratia Rasťo a Robo Kopinovci. „Od vzniku našej kapely skladáme všetky pesničky spolu s bratom. Má to korene ešte v detstve, kedy sme spoločne zhudobňovali rôzne básne našich obľúbených autorov. Keď som trocha dospel, popri spoločnom skladaní hudby, som sa pustil aj do písania textov. Dokonca som textárčinu povýšil až na takú úroveň, že som sa stal vyhľadávaným textárom pre iných interpretov. Takže aj v tomto prípade ide o naše spoločné dielo,“ vysvetľuje skladateľský proces v kapele Rasťo Kopina.

Pieseň „Svitanie“ momentálne valcuje rádiový éter a dočkala sa aj vizuálnej podoby. Klip ku skladbe Svitanie nakrúcali Nocadeň s tímom Janka Varcholu z ateliéru Woont vo Veľkom Folkmári. „Tento kraj mám veľmi dobre zmapovaný, keďže moje veľké hobby je cyklistika a častokrát som tadiaľ prechádzal počas svojich cyklistických tréningov. V klipe okrem mňa účinkuje aj krásna modelka Diana, ktorá počas svojej kariéry pracovala, aj pre také veľké mená módnych návrhárov, ako napríklad Karl Lagerfel, Roberto Cavalli, alebo Gianfranco Ferré. My v kapele sme veľkými milovníkmi módy, takže téma našich rozhovorov počas nakrúcania, bola okrem iného aj o zákulisí sveta módy. Zaujímavosťou je určite to, že je to v podstate náš prvý čierno biely videoklip, “ prezradil Rasťo Kopina.

Skladba „Svitanie“ bude súčasťou nového albumu kapely, ktorý sa na trhu objaví už v októbri. Predchádzajúci štúdiový album „Pozemskí astronauti“ vyšiel v roku 2015, Nocadeň na ňom spolupracovali s dvojnásobným držiteľom americkej ceny Grammy Vladom Mellerom. Pochádzajú z neho hity ako „Havran“, „V nás“ či „Papierové kone“.

Zdroj: NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …