pondelok - 22. apríla, 2024
, Nocadeň vydávajú úspešný album AURÓRA na svojej prvej LP platni

Nocadeň vydávajú úspešný album AURÓRA na svojej prvej LP platni

V roku 2019 vydala kapela Nocadeň siedmy štúdiový album Auróra. O rok neskôr zaň získala ocenenie českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Slovenský album. Začiatkom decembra obdržali bratia Kopinovci za jeho predaj Zlatú platňu.  V týchto dňoch vychádza tento úspešný album na vôbec prvej LP platni v diskografii košickej formácie.

Na vinyle fanúšikovia nájdu všetkých deväť piesní vrátanie hitov Svitanie, Architekti šťastia, Auróra či ostatný singel Labyrint. Obal obsahuje fotografie, ktorých autorom je Ján Varchola, texty všetkých piesní a krátky sprievodný text hudobného experta Juraja Čurného. „Prelom tisícročí do môjho profesného i osobného života priniesol aj Nocadeň – kapela, ktorú sme u môjho vtedajšieho zamestnávateľa (BMG) pomáhali objaviť aj uviesť ju na slovenskú hudobnú scénu. S odstupom rokov pociťujem normálne chlapsko ješitné zadosťučinenie, že to bola dobrá investícia. Hudobná a aj ľudská. Zmapovaná je pre budúcnosť predovšetkým tými albumami, ktoré kapela nahrala a dokázala na nich zadefinovať svoju jasnú a ľahko rozpoznateľnú tvár, prostredníctvom všetkých zložiek – hudby, textov, aranžmánov, zvuku a v neposlednom rade aj osobitej vizuálnej stránky svojich klipov a obalov,   uvádza Juraj Čurný.

S myšlienkou vydať album Auróra na vinyle sa Rasťo Kopina pohrával už krátko po jeho vydaní.  Spolu s bratom Róbertom sa rozhodli ju ponúknuť  svojim priaznivcom v limitovanej edícii. „Kúzlu vinylov som prepadol ešte v detstve. Môj prvý kontakt s hudbou bol v podstate cez LP platne. Postupne by sme radi vydali aj ďalšie naše albumy v tomto formáte,“ objasňuje spevák Rasťo Kopina.

„Auróra je z môjho pohľadu skvelým dôkazom, že dobrá kapela vie nahrať skvelé kompaktné dielo a takmer stvorené pre tento formát hudobného nosiča aj (takmer) 20 rokov po tom debutovom,“ dodáva Čurný.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …