pondelok - 27. mája, 2024
, Nová mobilná aplikácia uľahčí orientáciu návštevníkov ŽSK
Ilustračné foto/pixabay

Nová mobilná aplikácia uľahčí orientáciu návštevníkov ŽSK

Informácie o atraktívnych lokalitách, podujatiach či trasách na turistiku v Žilinskom kraji ponúka návštevníkom mobilná aplikácia North Slovakia, ktorú predstavila predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová.

Aj prostredníctvom aplikácie chcú prilákať viac návštevníkov. „Vidíme, že čím viac marketingu sa zapája do cestovného ruchu, tým sú efekty viditeľnejšie. Verím, že to pomôže pritiahnuť ľudí, lebo ponuka aktivít v regióne bude väčšia. Zároveň je to spôsob skvalitnenia samotnej návštevy,“ povedala Jurinová.

Mobilná aplikácia vznikla v dielni Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Žilinský turistický kraj, ktorá na jej tvorbe spolupracovala s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR) Kysuce, Malá Fatra, Rajecká dolina, Orava, Turiec-Kremnicko a Región Liptov. Podľa výkonnej riaditeľky KOCR Ivety Chabadovej stálo vytvorenie aplikácie zhruba 20.000 eur. Aplikácia prihliada na záujmy a potreby návštevníka. „Aplikácia poskytuje ubytovacie možnosti s miestom, adresou, lokalitou, kde sa nachádzajú. Návštevníka bezpečne dovedie na miesto určenia. Ponúka gastronomické služby, rôzne atraktivity kraja, kultúrne, historické pamiatky či iné možnosti využitia a trávenia voľného času,“ uviedla Chabadová.

Názov North Slovakia podľa Jurinovej napovedá, že aplikácia má byť ľahko použiteľná aj pre zahraničných turistov. Pravidelná aktualizácia bude zahŕňať nielen pridávanie ďalších zaujímavých miest, ale aj postupný preklad do anglického jazyka. Rovnocenné údaje ako samotná aplikácia ponúka jej internetová verzia. Turizmus a cestovných ruch sa podľa Jurinovej rozvíja v Žilinskom kraji veľmi dobre a v tomto trende chcú pokračovať.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …