nedeľa - 21. júla, 2024
, Novým hlavným kontrolórom mesta Ružomberok sa stal Dušan Mataj
Foto: Mesto Ružomberok

Novým hlavným kontrolórom mesta Ružomberok sa stal Dušan Mataj

Novým hlavným kontrolórom mesta Ružomberok sa stal Dušan Mataj, ktorý získal nadpolovičnú podporu poslancov v tajnom hlasovaní počas mimoriadneho rokovania Mestského zastupiteľstva dňa 8. júla 2020.

Hlavnou náplňou jeho budúcej činnosti bude prevencia nedostatkov, ktoré kontrolóri často vytýkajú samosprávam. Priznal to aj počas svojej prezentácie pred poslancami, ktorá u každého kandidáta trvala do desiatich minút.  Spomedzi siedmych kandidátov sa Dušanovi Matajovi darilo najlepšie a v tajnej voľbe získal nadpolovičnú väčšinu hlasov. Celkovo 15.

Mataj, ktorý sa od 1. septembra 2020 stane hlavným mestským kontrolórom do roku 2026, doteraz pôsobil v štátnej správe ako vedúci odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Ružomberok. V minulosti pôsobil ako vedúci investičného oddelenia Mestského úradu v Ružomberku, prednosta Mestského úradu v Ružomberku a vedúci kancelárie primátora. Po odstúpení poslanca Miroslava Zuberca z volebného obvodu Polík sa stal poslancom Mestského zastupiteľstva.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …