piatok - 23. februára, 2024
, O Žilinu sa zaujímajú aj čínski investori

O Žilinu sa zaujímajú aj čínski investori

Zástupcovia významných čínskych spoločností z oblasti energetiky zo Šanghaja sa v piatok 26. februára stretli s vedením mesta na Radnici mesta Žilina, aby sa oboznámili s hospodárskym potenciálom nášho mesta a predstavili možností investícií. Čínske spoločnosti sa venujú najmä moderným technológiám s dôrazom na ochranu životného prostredia a energeticky úsporným budovám.

Mesto Žilina, ako jedno z hospodársky a dopravne najvýznamnejších miest Slovenska, je zaujímavé pre rôznych zahraničných investorov. Na Radnici mesta Žilina sa v piatok 26. februára 2016 rokovania s primátorom mesta Žilina Igorom Chomom, jeho prvým zástupcom Patrikom Gromom a poslancom mestského zastupiteľstva Jozefom Jurišom zúčastnili zástupcovia významných čínskych spoločností zo Šanghaja.

Členmi čínskej delegácie boli: Hu Tianpei – viceprezident spoločnosti Shanghai Electric Environmental Protection Group a hlavný manažér spoločnosti Shanghai Electric Building Energy Efficiency Co., Ltd., Xu Zhenhua – hlavný inžinier spoločnosti Shanghai Electric Environmental Protection Group a hlavný manažér projektového oddelenia spoločnosti Shanghai Electric Environmental Protection Group, Ni Li – asistent hlavného manažéra spoločnosti Shanghai Electric Building Energy Efficiency Co., Ltd., pani Qiu Huifang – vedúca technologického oddelenia spoločnosti Shanghai Electric Building Energy Efficiency Co., Ltd., Chen Lin – manažér strategického rozvoja spoločnosti Shanghai Electric Building Energy Efficiencies, pán Cai – manažér zahraničného obchodu spoločnosti Shanghai LED company. Ďalšími členmi boli Peter Čaplický – senior konzultant spoločnosti Shanghai Electric Building Energy Efficieny a tlmočník z a do čínskeho jazyka, Igor Hečko – spolupracovník spoločnosti Shanghai Electric Group v SR a Ondrej Pokoš – spolupracovník a zástupca spoločnosti Shanghai Electric Group pre SR.

Členovia čínskej delegácie sa v Žiline zaujímali o úspory energii v oblasti mestského osvetlenia, o situáciu s komunálnym odpadom, plány energetického využitia komunálneho odpadu, ako lacného a obnoviteľného zdroja, v súlade so smernicami EÚ o ekologickom využívaní komunálneho odpadu, o plány mesta vo využití zelených zdrojov energii – solárne zdroje na strechách verejných budov, pripadne budov pod správou mesta. Témou boli aj ďalšie oblasti možnej spolupráce, napr. rozvoj vedecko-technickej spolupráce medzi čínskymi spoločnosťami a Žilinskou univerzitou, prípadne inými vedeckými inštitúciami mesta.

Po skončení rokovania čínska delegácia navštívila Burianovu vežu, kde im pracovníčka Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina priblížila históriu Žiliny a potom delegácia pokračovala vo svojom ďalšom programe.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *