utorok - 21. marca, 2023
Tamara Kramar, Objav roka 2021 Tamara Kramar prichádza s jesennou novinkou Oh my mind!
Foto: Alex Adame

Objav roka 2021 Tamara Kramar prichádza s jesennou novinkou Oh my mind!

Melancholická atmosféra a pomalšie tempo symbolicky uzatvárajú leto plné koncertov a pripravujú na príchod zvyšku debutového EP už koncom tohto roka. Na rozdiel od predošlých singlov, Oh my mind sa zaoberá vnútorným svetom Tamary a jej vzťahom so sebou samou.

Tamara rozpráva o vlastnej mysli v tretej osobe, čím poukazuje na to, že človek vie byť svojím najlepším kamarátom a najväčším nepriateľom zároveň. Hudobnú zložku má opäť na svedomí už osvedčený spoluautor a producent Oliver Fillner zo štúdia LVGNC, v spolupráci s multiinštrumentalistom Adamom Noškom. Inštrumentálne demo, do ktorého Tamara neskôr napísala text a melódie, vzniklo po prvom stretnutí a rozhovore Tamary a Olivera počas pandémie v roku 2020 a tak počalo ich už dvojročnú spoluprácu.

Pieseň sprevádza videoklip od šikovného fotografa Tomáša Thurza s kameramanskou pomocou od Petra Sedláčika. Čierno-biely, často rozstretý a nejednoznačný vizuál dáva priestor vyniknúť textu, ktorý je podľa Tamary najdôležitejšiu zložkou tejto piesne. „Vždy som si predstavovala k Oh my mind video aj s textom a Tomáš hneď vedel, ako to spraviť. Poprosil ma napísať text fixkou na papier a môj rukopis potom vložil do videa“, dodáva Tamara.

Bio

Tamara Kramar, Objav roka 2021 Tamara Kramar prichádza s jesennou novinkou Oh my mind!
Tamara Kramar, Foto: @_dirito

Tamara Kramar je slovenská speváčka a hudobníčka pôsobiaca na scéne od roku 2020. Kariéru odštartovala spoluprácou s kapelou Hex v piesni Mesto Stratilo Dych a neskôr duetom Stop Holding On s interpretom The Curly Simon. V lete 2021 vydala Tamara svoj prvý singel So Sweet, za ktorý vyhrala ocenenie Radio_Heads od Radia FM v kategórii Objav Roka. Druhý singel Hey Pretty Girl odpremiérovala v anglickom BBC Radio Introducing v januári 2022. Nová pieseň Oh my mind je posledným singlom z pripravovaného EP, ktorého zvyšok je naplánovaný na koniec tohto roka.

Odkedy ju možno registrovať v hudobnom svete, Tamara stihla doštudovať kognitívnu neurovedu v anglickom Brightone a odohrať množstvo koncertov, s kapelou aj sólo, vrátane najväčších slovenských festivalov. V októbri bude Tamara pokračovať v magisterskom štúdiu vo Veľkej Británii, no tentokrát so zameraním na hudbu.

Zdroj: TS, Tamara Kramar

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec, Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou …