piatok - 22. septembra, 2023
Michalský Jarmok, Zažite pravú jarmočnú atmosféru Michalského jarmoku
Foto: FB @muzeum.slovenskej.dediny

Zažite pravú jarmočnú atmosféru Michalského jarmoku

Nechajte sa zlákať tradičnou jarmočnou atmosférou do Múzea slovenskej dediny. V nedeľu 25. septembra 2022 od 10.00 do 16.00 hod. opäť zažijete za jeho bránami jarmočné radovánky počas 31. ročníka podujatia Michalský jarmok.

Predstaví sa množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty, šperky, hračky a mnoho iného. Z bohatej trhovej ponuky sa nechajte zlákať na medovníky, domáci kváskový chlieb a iné druhy koláčov alebo pečiva, medovinu a ďalšie včelie produkty, bylinky či korenie.

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Našich návštevníkov bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr, ktoré predvedie tradičné predstavenie Turecký ostrov alebo Gašparkova cesta do Ameriky o 11.00 a 14.00 hod. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu jeho principála Ivana Gontka.

Jarmočnú atmosféru dotvorí ľudová hudba Podhradská muzika. Kupovať a zjednávať môžete na burze kníh a starožitností. Interaktívne ukážky dávnych techník predstaví návštevníkom Občianske združenie STARTECH – Staré technológie. Okrem iného sa dozviete, ako sa v dávnej minulosti vyrábali kamenné nožíky, kosáky či sekerky.

Michalský Jarmok, Zažite pravú jarmočnú atmosféru Michalského jarmoku

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Zdroj: SNM Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …