nedeľa - 19. mája, 2024
Pestrec mariánsky, Objavte dokonalú krásu ukrytú v troch jednoduchých krokoch
Ilustračné foto: JLco Julia Amaral/Shutterstock.com

Objavte dokonalú krásu ukrytú v troch jednoduchých krokoch

Zdravá pokožka je dôležitým faktorom ideálu krásy. Jej vzhľad a stav prezrádza o našom tele viac než si myslíme. Aby sme preto svojmu okoliu nedali dôvod na rozpaky a obavy o naše zdravie, mali by ste sa o svoju pleť dobre postarať.

Pokiaľ ale na to nemáte čas, môžete spolu s nami objaviť ideál krásy, ktorý sa skrýva v troch jednoduchých krokoch.

Kvalitná a výživná strava

Nielen naše telo, ale aj pleť čerpá energiu z toho, čo denne konzumujeme. Aby ste preto pre svoju pokožku urobili niečo dobré, mali by ste jesť veľa ovocia a zeleniny, pretože telu dodávajú množstvo stopových minerálov, dôležitých vitamínov a antioxidantov. Tieto látky zabezpečujú zdravú a krásnu pokožku a zabraňujú tvorbe vrások .

Vitamín C má veľký význam, pretože sťahuje spojivové tkanivo. Veľa tohto vitamínu obsahujú okrem iného citrusové plody a šípky. Vitamín E je zodpovedný za oddialenie starnutia pokožky a nájdete ho napríklad v orechoch. Vitamín A zasa zabraňuje suchej a šupinatej pokožke.

Nezabudnite pri svojom stravovaní aj na svoju pečeň, ktorá pomáha v tele spracovať a odbúrať všetky škodlivé látky z potravy. Ako iste viete, o takéto jej dobré funkcie a vašu krásu i pohodu sa dokonale postará kvalitný Pestrec mariánsky.

Hydratácia

Ak chcete urobiť niečo dobré pre svoju pleť, mali by ste piť veľa vody, ideálne je 1,5-2 litre denne. Samotná pokožka pozostáva z 80 % vody, ktorá je dôležitá pre krvný obeh a štartuje metabolizmus, aby pokožka vyzerala sviežo a zdravo. Vysoká absorpcia vody zaisťuje, že pokožka nie je suchá a popraskaná, ale je pružná a podporuje vylučovanie škodlivých látok. O kompletnú hydratáciu pleti sa tiež postará aj dobrá kyselina hyalurónová.

Relax

Aj oddych vo forme spánku je pre telo dôležitý. Najmä vo fáze hlbokého spánku sa totiž uvoľňuje množstvo rastových hormónov, ktoré spôsobujú regeneráciu kožných buniek. V priemere je 7 až 8 hodín optimálna dĺžka spánku, aby sa pokožka mohla optimálne zotaviť.

O zotavenie a relax tela i pokožky sa postarajú aj masáže, ktoré môžete spolu s inými procedúrami absolvovať v tom najlepšom 5 hviezdičkovom hoteli.

Dokonca aj starí Egypťania kládli veľký dôraz na tento jednoduchý, ale účinný prostriedok krásy, ktorým je masáž. Masáž na jednej strane upokojuje a pôsobí proti stresu, na druhej strane je pokožka dobre prekrvená a pôsobí zdravo a kyprým dojmom. Tak si ju občas doprajte.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …