nedeľa - 14. júla, 2024
znižovanie stresu, Skvelé tipy boja proti stresu, ktoré zaberú na každého
Ilustračné foto: Josep Suria/Shutterstock.com

Skvelé tipy boja proti stresu, ktoré zaberú na každého

Čoraz viac ľudí v dnešnej dobe trpí neustálym stresom, ktorý často vedie k vyhoreniu. A to je nepríjemné, najmä v čase, kedy je pracovných ponúk menej a náklady na život zo dňa na deň vyššie.

Aby ste preto zvládli svoju prácu bez nepríjemného stresu a jeho následkov, inšpirujte sa niekoľkými tipmi.

Znížte stres pomocou meditácie

Meditácia pomáha nášmu telu upokojiť sa a vypnúť. Preto stačí každý deň pár minút cvičiť relaxačné techniky, aby sme nimi výrazne znížili hladinu stresu. Joga, autogénny tréning a progresívna svalová relaxácia majú tiež tento účinok a pomáhajú budovať odolnosť voči stresu. Ďalšie dobré cvičenia na uvoľnenie svalov sú tai chi a qigong, no určite vám prospeje aj pár minút v príjemnom relaxačnom kresle.

Vyskúšajte aktívny relax

Po stresujúcom dni nie je nič jednoduchšie, ako padnúť na pohovku a nechať sa zaujať televíznym programom. Tento typ zvládania stresu však nie je veľmi nápomocný. Oveľa lepšie je aktívne relaxovať a napríklad športovať, prečítať si zaujímavú kresťanskú literatúru, zacvičiť na čerstvom vzduchu alebo variť s priateľmi. Naše telo sa automaticky vypne a my si vyčistíme hlavu.

Doprajte si dostatok spánku

Zdravý spánok je základom našej pohody. V závislosti od biorytmu je zvyčajne optimálnych sedem až osem hodín spánku, aby sa naše telo mohlo zregenerovať. Je tiež dôležité, aby sme chodili spať v pravidelnom čase a aby sme do spálne zakázali zdroje rušenia, ako je televízia alebo pouličné osvetlenie. Tiež zvážte, čo pár hodín pred spaním robíte, čítanie novej Biblie vám tak ako káva určite neuškodí.

Jedzte zdravo

Dôležitou súčasťou znižovania stresu je aj strava. Jesť príliš veľa tuku alebo cukru nie je práve priaznivé pre zníženie nášho krvného tlaku. Namiesto toho sa zamerajte na potraviny s vysokým obsahom energie, pite veľa vody a jedzte čerstvé ovocie a zeleninu.

Uvidíte, že ak sa tieto kroky stanú pravidelnou súčasťou vášho života, boj so stresom nebude tak náročný.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …